بیسان تور اروپا تور آلمان تور برلین

آب و هوای برلین

برلین زمستان های بسیار سرد و تابستان های بسیار گرمی دارد. دمای شهر برلین در زمستان ممکن است به 18 درجه زیر صفر هم برسد. پس افرادی که در فصل زمستان قصد سفر به شهر برلین را دارند حتما باید به اندازه کافی لباس های گرم با خود به همراه داشته باشند. از اواسط بهار شاهد آب و هوای مطلوبی در این شهر هستیم. بهترین زمان برای سفر به برلین اواسط بهار تا پایان آن است؛ در این مدت گردشگران یک آب هوای مطلوب و دلنشین را تجربه می کنند. از ماه اردیبهشت تا ماه مهر بهترین زمان برای گردش در شهر برلین است در این ماه ها، برلین سرسبز تر و زیبا تر از هر زمان دیگری دیده می شود.

جاذبه های گردشگری برلین

از لحاظ تعداد جاذبه های گردشگری شهر برلین یکی از شهر های مهم جهان است. بسیاری از این جاذبه های گردشگری نمادی از فرهنگ و علم و جریان های سیاسی در تاریخ المان هستند. از مهم ترین دیدنی های شهر برلین می توان به دروازه براندر بورگ، جزیره موزه، یادبود دیوار برلین، کاخ شارلوتنبورگ، خیابان Unter den Linden، میدان Gendarmenmarkt، کلیسای جامع برلین، جشنواره بین المللی فیلم برلین، محله میته، پل اوبربام، برج برلینر فرنسهتورم و کاخ رایشتاگ، اشاره کرد.

شکم گردی در برلین

اشنیتزل:

اشنیتزل یکی از محبوب ترین غذاهای آلمانی ها و برش هایی از گوشت گوساله است که در مخلوطی از آرد و تخم مرغ قرار گرفته است. بعد از آن این تکه گوشت را روی روغن سرخ می نمایند، گاهی هم فیله مرغ را به جای گوشت قرمز استفاده می نمایند.

  •  

پنیر Milbenkäse:

آلمانی ها و هلندی ها به درست کردن پنیرهای خوشمزه معروف هستند. یکی از پر طرفدارترین پنیرهای جهان که مخصوص کشور آلمان است، پنیر Milbenkäse نام دارد. البته شما می توانید این پنیر را در برلین و یا در منطقه ها دیگر آلمان بخورید، با این حال فقط در شهر زاکسن آنهالت فراوری می گردد.

  •  

مالتاشن:

مالتاشن در واقع تکه هایی از گوشت قرمز است که در خمیری نازک مثل پاستا گذاشته می گردد و طعم خیلی خوبی دارد و از آن دست غذاهایی است که در سفر به برلین باید امتحان کنید.

هزینه سفر به برلین

نقشه مترو برلین

درباره اروپا بیشتر بدانید

باید ها و نباید های سفر به اروپا
اقامت در فرانسه
ماردی که هنگام اقامت در بارسلونا بید بدانید