بیسان تور تور ارمنستان

درباره ارمنستان

ارمنستان یکی از کشورهای همسایه ایران می باشد که همواره گردشگران بسیاری از سراسر جهان به ویژه ایران به سوی خود جذب می نماید. نزدیکی ایران به ارمنستان سبب شده تا در موقعیت های مختلف ارمنستان جزء گزینه های اول برای سفر محسوب شود. همچنین سفر به ارمنستان خیلی پرهزینه نبوده و به طور کلی جزء سفرهای گران محسوب نمی شود و جدا از این دارای امکانات رفاهی و گردشگری بسیار خوبی نیز هست و از همه مهمتر این که به دلیل همسایه بوده با ایران برخی از قسمت های این کشور فرهنگی شبیه به ایران دارد،

تاریخچه ارمنستان

تاریخ ارمنستان در حقیقت بخشی جامانده از تاریخ مردم ارامنه در فلات ارمنستان می باشد، اینگونه به نظر می آید که زادگاه و وطن اصلی مردم ارامنه ارمنستان بوده است و بعد کم کم با گذشت زمان مردم از مناطق دیگر به آن ملحق شده اند. در آغاز نام ارمنستان، از نام بنیانگذار آن یعنی هایک گرفته شده بود و پس از تسلط ایرن به این منطقه پسوند ستان به آن اضافه شده است، ولی مردم در مناطق دیگر ارمنستان را با نام هایی مانند آرمانی، آرمانیا، آرامان و … نیز می شناخته اند، برای بار اول نام ارمنیا در کتیبه ای از داریوش اول مشاهده شده است و بعد با گذشت زمان نام آن به ارمنستان کنونی تغییر یافته است. پس از ایران اتحادیه جماهیر شوروی به ارمنستان مسلط شد و بالاخره این کشور در سال ۱۹۹۱ مستقل شد و به جمهوری ارمنستان تبدیل گشت.

دین و زبان مردم ارمنستان

ارمنستان یکی از اولین کشورهایی بود که در قرن چهاردهم دین مسیحیت به آن وارد شد. از این رو قسمتی از فرهنگ و آداب و رسوم این منطقه از مسیحیت نشات گرفته است. دین رسمی مردم ارمنستان مسیحیت می باشد و کلیساهای بسیاری در ارمنستان وجود دارند که به نوعی از ریشه و فرهنگ و اصالت مردم در آنها وجود دارد. نام ارمنستان در گذشته هایک بوده که بعد از گذت زمان با اضافه شدن پسوند ستان تغییر نام یافته است، زمان اصلی مردم ارمنی می باشد و فرهنگ این مردم بیشتر به مردم بومی ارمنی می گردد. زبان ارمنی در این کشور به دو زیر شاخه ارمنی شرقی و ارمنی غربی تقسیم بندی می شود که فقط تفاوت هایی در تلفظ در آنها وجود دارد، در کل زبان ارمنی شرقی با عنوان زبان رسمی این منطقه شناخته می گردد. بعد از زبان ارمنی زبان روسی زبان دوم این مردم است.

شهرهای مهم و توریستی ارمنستان

پایتخت این کشور شهر ایروان می باشد که حدود یک سوم کل جمعیت کشور در این شهر قرار دارند. از دیگر شهرهای مهم این کشور می توان به گیومری، آبویان، وانادزور، اجمیادزین، آشتارک، کاپان، گوریس، آپاران، آرتاشات، هرازدان، ایجوان، آماسیا، مارالیک، ماراتونی، ماسیس، الاوردی و واردنیس اشاره کرد.

واحد پول

واحد اصلی پول در ارمنستان درام می باشد که به گفته ارمنی ها از کلمه عربی گرفته شده است، سکه های درام شامل ۱۰، ۲۰، ۳۰، ۱۰۰ و ۵۰۰ درامی می شود، اما اسکناس های آن از ۱۰۰ درام شروع می شوند و اسکناس هایی معادل ۱۰۰۰، ۵۰۰۰، ۱۰۰۰۰ و ۲۰۰۰۰ درامی در ارمنستان وجود دارند. درام ارمنستان به شکل اختصار با حروف ADB نمایش داده می گردد.

درباره ارمنستان بیشتر بدانید