بیسان تور تور روسیه

مقصد بعدی خود را انتخاب کنید

تور های روسیه

نوع نمایش
  • جدول
  • خلاصه

درباره روسیه

روسیه ، سرزمین تزارها ، پهناورترین کشور جهان، جایی که در آن تاریخ، فرهنگ، هنر و زندگی مدرنیته به هم آمیخته شده اند. روسیه سرزمین تناقص ها است و شاید به خاطر همین، چرچیل از آن با نام “معمایی پیچیده در رمز و رازی مبهم” یاد می کرد، در گوشه گوشه ی روسیه از امپراطوری با شکوه گرفته تا خاکهای یخ زده سیبری، از بناهای باستانی تا فرهنگ شهری ماجراجویی و جاذبه های گردشگری نهفته است. و در شمال اوراسیا قرار دارد. این کشور فراقاره ای در آسیای شمالی و اروپای شرقی واقع است و با اقیانوس آرام شمالی ، اقیانوس منجمد شمالی ، دریای خزر ، دریای سیاه ، و دریای بالتیک مرز آبی دارد. روسیه با 14 کشور آسیایی و اروپایی مرز زمینی ، و با کشورهای پیرامون دریای برینگ ، دریای ژاپن ، دریای خزر ، دریای سیاه ، و دریای بالتیک مرز آبی دارد.

روسیه دارای جاذبه‌های تاریخی و طبیعت گردی فراوانی است شماری از جاذبه‌های تاریخی: روسیه از جمله کشورهایی است که از گردشگران و جهانگردان به آن اقبال فراوان دارند. از جمله جاذبه‌های گردشگری روسیه می‌توان به این موارد اشاره کرد: متروی مسکو ، ساختمان هفت خواهر ، میدان سرخ ، موزه‌های تریتیاکوف و پوشکین ، مقبره لنین ، مجموعه کاخ و کلیساهای کرملین ، پارک پیروزی و موزه جنگ و در دیگر شهرها می‌توان به مواردی چون مسجد قل شریف در کازان ، کلیسای اسحاق در شن پترزبورگ ، کاخ کاتری در شهرهای سن پترزبورگ و پوشکین و جاذبه‌های شهر زیبای سوچی در ساحل دریای سیاه اشاره کرد.

دین ، زبان و واحد پول

می توان از روسیه به عنوان یک کشور چند ملیتی و چند قومی نام برد، کشوری که مسیحیان ارتودوکس 75 درصد از جمعیت آن را و مسلمانان 5 درصد از جمعیت رسمی آن را پوشش می دهند. جمعیت هر یک از فرقه ها و ادیان دیگر مانند کاتولیک، پروتستانت، یهودیت و بودایی ها در این کشور تنها یک درصد اعلام گردیده. سایر مذاهب یک درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می دهند و حدود 8 درصد از بقیه مردم روسیه بی دین و ملحد می باشند. 

زبان رسمی روسیه، زبان روسی است؛ ولی 27 زبان رسمی دیگر نیز در جمهوری‌ها و مناطق خودگردان این کشور وجود دارد. روسیه کشوری فدرال با تقسیمات کشور پیچیده‌ای است که شامل 83 واحد فدرال از جمله 21 جمهوری خودگران می‌شود. روسیه فرهنگ پرباری دارد و نویسندگان سرشناسی همچون تولستوی و داستایوفسکی را پرورانده است.

زبان روسی از شاخه اسلاوی زبان های هندو اروپایی است. زبان‌های اسلاوی بیشتر از دیگر زبان‌های هندواروپایی، به زبان های بالتیک نزدیک هستند. زبان نیااسلاوی در تاریخ طولانی خود، به‌ویژه در سده‌های 4 تا 6 میلادی دچار دگرگونی زیادی شد. از سدهٔ ششم بود که زبان‌های جداگانه اسلاوی آغاز به پدیدار شدن کردند.

واحد پول روسیه روبل است. روسیه با تولید ناخالص داخلی 1.578 تریلیون دلار در سال 2017 هشتمین اقتصاد بزرگ جهان (ششمین بر مبنای قدرت برابری خرید) بوده است. این کشور پس از فروپاشی شوروی به اقتصاد بازار روی آورده است و به منابع طبیعی عظیم خود متکی است. درآمد سرانهٔ این کشور در سال 2013 بیش از 18 هزار دلار (بر مبنای قدرت برابری خرید) که این کشور را در رتبه پنجاه و هفتم دنیا می‌نشاند. این کشور یکی از پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل ، عضو ، سازمان تجارت جهانی ، سازمان همکاری شانگهای و کشورهای مستقل همسود است.

روبل یکای پول کشور روسیه است. یکای کوچک‌تر روبل کوپک نامیده می‌شود. هر روبل برابر صد کوپک است.

آب و هوا

روسیه دومین کشور سرد دنیاست. حتی در تابستان های آن، دما در حدود 3 درجه سانتیگراد باقی می ماند. روسیه کشوری با آب و هوای قاره ای است، با زمستان های طولانی و سرد و تابستان های کوتاه اما بیشتر روسیه در منطقه آب و هوایی معتدل قرار دارد و مکانی کاملاً راحت برای زندگی است. 

شهرهای مهم

کشور روسیه از 85 واحد فدرال به اضافه جمهوری کریمه تشکیل شده است. این واحد فدرال از 46 استان ، 22 جمهوری ، 9 سرزمین ، 4 ناحیه خودگردان ، یک استان خودگردان و 3 شهر فدرال به نام های مسکو سن پترزبورگ و سواستوپول میباشد. در مجموع در واحدهای فدرال روسیه 1110 شهر بزرگ و کوچک وجود دارد.

شهرهای معروف روسیه

روسیه کشوری با ابعاد حماسی، شهرهای بزرگ و زیبایی بوده که مورد علاقه گردشگردان بسیاری در سراسر دنیا است. شهرهای معروف روسیه با قلعه‌ های عظیم، کلیساهای بزرگ و خیابان‌ ها و بلوارهای وسیع با معماری بی ‌نظیر، مکانی باورنکردی برای کاوش و گشت و گذار خواهد بود. به هرکجای شهرهای معروف روسیه که نگاه کنید غرق در بخشی از تاریخ و لذت خواهید شد. مسکو مرکز مهم فرهنگی، علمی،اقتصادی، سیاسی کشور روسیه است. سن پترزبورگ در شمال غرب روسیه واقع شده است. این شهر اروپایی ترین شهر روسیه و دومین شهر بزرگ این کشور بعد از مسکو و سومین شهر پرجمعیت در قاره اروپا می باشد. دیگر شهرهای معروف روسیه نووسیبیرسک ، یکاترینبورگ ، نیژنی ، نووگورود ، کازان ، سامارا ، اومسک ، چلیابینسک ، روستوف-نا-دونو ، اوفا و ولگوگراد میباشد.

غذا در روسیه

غذاهای روسی مجموعه ای از سنت‌های مختلف آشپزی مردمان روس است. این غذاها متنوع است و دارای تأثیرات شمال شرقی اروپا / بالتیک ، قفقاز، آسیای میانه ، سیبری ، آسیای شرقی و خاورمیانه است . غذاهای روسی مشتق شخصیت‌های متنوع آن از قریب به اتفاق و چند قومی گستره روسیه است.

بهترین غذاهای روسیه برگرفته از فرهنگ غنی و طولانی این کشور بوده و یکی از آن مقاصدی است که باید حتما تجربیات جدیدی را در آن کشف کرد. در بین لیست بهترین غذاهای روسیه به بورش آکروشکا ، چاک چاک ، پلمنی ، سوپ ، کلم بلینی ، غذای قارچ جولیان ، غذای شاه ماهی ، ملبس ، ماهی کبابی ، بارابولکا ،   بیف استراگانوف ، میموزا ، پیراشکی ،  پلمنی ، سیرنیکی ،  کاشا ، شیشلیک ،  اوخا ، آیکرا ،  اولیویه ، کواس برخورد می‌ کنید که بسیار آشنا است.

شرایط ویزا / مدارک لازم سفر

روسیه نیز مانند سایر کشورها انواع مختلفی دارد که مهمترین آنها:

ویزای تحصیلی روسیه: برای دریافت ویزای تحصیلی روسیه باید از دانشگاه یا موسسه مورد نظر خود دعوتنامه دریافت کنید و پذیرش تحصیلی بگیرید. دارا بودن تمکن مالی و عدم سوء پیشینه نیز از مدارک مهم است

ویزای کاری روسیه: برای کار در روسیه و اخذ ویزای روسیه باید از کارفرمای روسی دعوت به کار شوید و مدارک شغلی خود را نیز همراه داشته باشید.

ویزای ترانزیت روسیه: اگر برای سفر به کشوری دیگر نیازمند توقف در روسیه باشید باید ویزای ترانزیت روسیه دریافت کنید. برای این منظور دارا بودن بلیط مقصد الزامیست.

ویزای توریستی روسیه

با توجه به سفر متقاضی، در انواع مختلفی صادر می‌شود. ویزای توریستی از جمله رایج ترین ویزایی است که از سوی سفارت روسیه برای متقاضیان ایرانی صادر می‌ گردد. 

مدارک مورد نیاز ویزای روسیه

اصل پاسپورت با 7 ماه اعتبار

دو قطعه عکس رنگی 4*3

مشخصات کامل مسافر

بهترین فصل سفر و اختلاف ساعت

روسیه یکی از سردترین کشورهای جهان است. برخی از دهکده‌های آن رکورد سردترین اماکن مسکونی جهان را به خود اختصاص داده‌اند. شاید به این دلیل انتخاب بهترین زمان سفر به روسیه به نظر کار سختی نباشد. و به راحتی می‌توانیم بگوییم بهترین زمان سفر به روسیه تابستان است.

تابستان بهترین زمان سفر به روسیه است، زیرا خورشید و گرمایش، هوا را برای فعالیت‌های فضای باز مناسب می‌کند. به‌خصوص بعد از زمستان طولانی و سرد، بهار و تابستان یک تغییر بسیار خوشایند در گردشگری روسیه هستند. دمای آب دریا کاملا ملایم و مناسب تفریحات آبی است.

روسیه دارای 9 منطقه زمانی است و جزو کشورهای چند زمانه می باشد. از کالینینگراد (در غرب روسیه) که یک ساعت از وقت مسکو عقب تر است تا ماگان (واقع در شرق روسیه) که 8 ساعت از مسکو جلوتر می باشد. از این رو مانند کشور ایران که (در تمامی شهرها زمان یکسان دارد) نیست. شهرهای روسیه با توجه به اینکه در کدام منطقه زمانی هستند دارای زمانی متفاوت می باشند. اختلاف ساعت ایران و مسکو یک و نیم ساعت از ایران عقب تر می باشد.

 

درباره روسیه بیشتر بدانید