بیسان تور تور امارات تور دبی

تور های دبی

نوع نمایش
  • جدول
  • خلاصه

درباره دبی

در اوایل قرن هجدهم وقتی شیخ مکتوم دست به شهر سازی در بیابانی خشک و بی آب زد ، شاید کمتر کسی فکر میکرد که زمانی از آن بیابان بی آب و علف، شهری پیشرفته و بی همتایی چون دبی ساخته شود . دبی اصلی ترین و بزرگترین  شهر امارات و یکی از هفت شهر شیخ نشین امارات محسوب میشود که پیشرفت کلی آن از حدود قرن 18 میلادی میباشد. این شهر در جنوب خلیج فارس قرار دارد و حدود 80% جمعیت ان را مهاجرانی تشکیل میدهند که برای انجام انواع فعالیت های اقتصادی وارد این کشور شده اند. زمانی تنها اقتصاد این کشور وابسته به ماهیگیری بود و تنها راه درامد قلیل مردم ان از این راه  بود ، تا زمانی که مکتوم دست به کار بزرگی زد و پس از گسترش شهرسازی، مالیات بردرامد افرادی را که دراین کشور هر گونه فعالیت اقتصادی انجام میدهند را ، نزدیک به صفر تعیین کرد تا هر کسی ، هر درامدی بدست می اورد را برای خود پس انداز کندو اینطور شد که روز به روز تعداد مهاجران زیاد شد و اقتصاد هم پیشرفت کرد و دبی در زمانی کوتاه تبدیل شد به انچه که باید میشد.

فرهنگ دبی

اگر چه فرهنگ دبی برگرفته از تاریخ اسلامی اصیل خود میباشد ، ولی با گسترش شهر و افزایش ورود مهاجران به این شهر ، رفته رفته دیگر ادیان  نیز جای خود را در این شهر پیدا کرده و همچنین به پیرو آن دیگر زبان ها هم کاربردشان زیاد شد به طوری که امروزه در این شهر جز زبان عربی که زبان اصلی مردم این شهر محسوب میشود، زبان انگلیسی نیزبه عنوان مهمترین زبان این شهر به حساب می اید که تقربا تمام مردم ان به این زبان تسلط کامل دارند.

غذا و گردشگری در دبی

شهر پیشرفته  دبی به عنوان اصلی ترین  شهر کشور امارات، دارای پراهمیت ترین مقصد برای توریستهای اغلب کشورهای جهان و همچنین دولت این کشور به حساب می اید . برجهای بلند بزرگراه های عریض و طویل ، خودرو های لوکس ، دریای ابی ، هوای پاک ،فروشگاه های مجهز و در نهایت تفریحات لوکس و منحصر به فرد مانند انواع ورزشهای ابی و ورزشهای هوایی وهمچنین با توجه به هوای گرم این منطقه  اسکی بازی در یخ  ، از جمله جاذبه های توریستی و عواملی است که امروزه شهر دبی را به یکی از هفت شهر پر بازدید جهان تبدیل کرده است.

با توجه به اینکه این شهر در حاشیه خلیج فارس قرار دارد، از اصلی ترین غذای ان انواع ماهی ها  خوراکی های دریایی را میتوان نام برد . همچنین با وجود انواع مهاجرانی از کشورهای ایران ،هند ، مالزی،فیلیپین وچین  که در این شهر حضور دارند ، دیگر غذاها  در رستوران هایی مثل رستورانهای ایرانی و هندی و چینی دارای طرفدارن خاصی هستند.

نقشه مترو

هزینه سفر به دبی

درباره دبی بیشتر بدانید