بیسان تور تور مالزی

مقصد بعدی خود را انتخاب کنید

درباره مالزی

مالزی با توجه به قدمت ۴۰۰۰۰ ساله خود، تاریخ غنی ای دارد که تحت تاثیر مهاجران و ساکنان بومی بوده است. مسیرهای تجاری بین قبایل بومی مالایی، چین و هند که قدمت آن به قرن اول میلادی باز می گردد، نشان از تجارت پر رونق این منطقه دارد این مسیرها بودیسم و ​​هندوئیسم را به شبه جزیره مالزی کشاندند. پس از آن که پادشاهان محلی مانند لنگ کاسوکا و Srivijaya امپراطوری را بنا نهادند، سلسله پادشاهی مالاکا در قرن پانزدهم بیشتر مالزی مدرن را به دست گرفت و اسلام را به این منطقه آورد.

مالزی در قرن شانزدهم و هفدهم توسط پرتغالی ها، هلندی ها و انگلیس ها به استعمار درآمد و چند قرن تحت حکومت استعمار قرار گرفت در این مدت جنگ های زیادی در سواحل مالایی و جزایر مجاور انجام شدند. درگیری‌ها و تنش ها بین مهاجران و گروه های قومی مختلف در شبه جزیره پس از جنگ جهانی دوم افزایش یافت و این منجر به استقلال مالایا در سال ۱۹۵۷ و اعلام نهایی مالزی به عنوان یک کشور مستقل در سال ۱۹۶۳ شد.

زبان های مالزی

بهسائی مالایی و انگلیسی رایج ترین زبان های مالزی هستند، اما جمعیت مهاجر باعث گسترش زبان های چینی ماندارین، تامیلی و سایر زبان های آسیایی شده است. انگلیسی زبان رسمی ارتباطات است و بیشتر افراد محلی دو زبانه هستند.

غذاهای مالزی

گردشگران می توانند در مالزی غذاهای مالایی، چینی، هندی، اندونزیایی، فیلیپینی، جاوایی، ژاپنی، تایلندی و غربی میل کنند.غذاهای گوشتی مانند Mee Goreng Mamak (رشته فرنگی زرد، گوشت گاو و میگو)، Laksa (سوپ نودل با ماهی)، Roti john (ساندویچ گوشت چرخ کرده) و Rendang (شیر نارگیل و کاری گوشت) و غذاهای گیاهی مانند Apam Balik (برنج پنکیک)، Kuih (نوعی شیرینی)، Popia Basah (نوعی پیراشکی) و Bubur (فرنی شیر نارگیل) برای هر ذائقه‌ای مناسب خواهند بود!

ادیان مالزی

مالزی یک کشور عمدتاً مسلمان است – اسلام دین ملی است – اما تنوع مذهبی در این کشور دیده می شود. مسلمانان، هندوها، بودایی ها، مسیحیان و پیروان ادیان بومی چین در این کشور در کنار هم زندگی مسالمت آمیزی دارند. با توجه به وجود معابد، مساجد، عبادتگاه های بودایی، معابد چینی و کلیساها مالزی کشوری است که در آن آزادی مذهب وجود دارد. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که این کشور اسلام اجباری را به جمعیت قومی مالایا تحمیل می کند، در حالی که گروه های دیگر مجاز به انجام آیین های مورد نظر خود هستند.

درباره مالزی بیشتر بدانید