بیسان تور تور ترکیه تور استانبول

تور های استانبول

نوع نمایش
  • جدول
  • خلاصه

درباره استانبول

شهر بسیار زیبای استانبول از بزرگترین و توریستی ترین شهرهای کشور ترکیه شناخته میشود و جالب است بدانید که مراکزخرید بی شمار و جشنواره های جذابی که در این شهر هر ساله برگزار میگردد باعث شده تا گردشگران زیادی از سراسر دنیا به این شهر سفر کنند . زبان رسمی مردم ترکیه ترکی استانبول و دین آن نیز اسلام میباشد . سالهاست که شهر استانبول به عنوان یکی از مهمترین شهر های پر گردشگر خاور میانه در جذب توریسم میباشد و همه ساله میلیون ها نفر از این شهر دیدن میکنند . تور استانبول از مقاصد مهم گردشگران ایرانی می باشد. شما می توانید قیمت تور استانبول را با هتل ها و پروازهای متنوع در سایت بیسان سیر مشاهده کنید همچنین این شهر به گونه ای است که نیمی از آن در قاره آسیا و نیم دیگر آن در قاره اروپا قرار دارد . این دو بخش توسط پل مشهور بسفربه یکدیگر متصل میشوند و از همین جهت شهر استانبول را را پلی میان دو قاره مینامند . جالب است که بدانید قسطنطنیه نام باستانی این شهر بوده است.

فرهنگ در استانبول

                                                                                                                                                                                                                                                                   فرهنگ ها همیشه در طول تاریخ دستخوش تغیرات بسیاری بوده اند، اما اصالت مردمان استانبول دچار تغیرات نبوده‌اند و همه ساله با برگزاری جشن هایی همچون جشن نوروز به استقبال بهار میروند تا  از هویت فرهنگی و ملی خودشان حمایت و پشتیبانی کنند. جالب است که بدانید فرهنگ مردمان استانبول این است که  زیاد میهمان دعوت میکنند ، حتی شاید افرادی که خیلی کم بشناسند.

گردشگری در استانبول

پر بازدید ترین بخش شهر استانبول ، مرکز تاریخی آن است که در میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است . مجموعه ای از بناهای تاریخی و مشهور استانبول را در همین منطقه میبینید که از جمله ی آنها نیز میتوان به ایا صوفیا ، مسجد آبی ، باسیلیکا سیسترن، کاخ توپکاپی ، مسجد سلطان احمت، کاخ دلمه باغچه ، بازار بزرگ استانبول ، برج گالاتا و... اشاره کرد.استانبول شهر وسیعی است که خوشبختانه سیستم حمل و نقل کار آمد و مفیدی دارد  و به این ترتیب دسترسی به نقاط دور و نزدیک شهر را برای هر کسی آسان میکند.

 

 

 

شکم گردی در استانبول
                                                                                                                          مردم استانبول به دلیل رژیم غذایی خود ، مورد  تحسین و زبانزد کل جهان هستند به طوری که آنها این مورد توجه را مدیون طعم و عطر غذاهایشان ، تاریخچه ی غنی غذایی ، تنوع و گوناگونی مواد تشکیل دهنده آن و رژیم غذایی متفاوت در هر منطقه جغرافیایی میدانند . همچنین به نظر میرسد که عوامل مهمی چون تنوع محصولات کشاورزی بومی ، فعل و انفعالات بی نظیر فرهنگی و تاریخی و شرایط آب و هوایی و جغرافیایی ، تاثیر بسیار شگفت انگیزی بر سبک و نحوه ی پخت و پز در میان مردم این سرزمین گذاشته است . رژیم غذایی ساکنان نواحی دریای مرمر، دریای اژه و مدیترانه نیز سرشار از سبزیجات و ماهی میباشد و استفاده از روغن زیتون در غذاها جایگاه بسیار مهمی  در طبخ غذاییشان دارد

اقتصاد در استانبول

استانبول مرکز صنعتی ترکیه است و تولید عمده ی محصولاتی مانند کتان ، میوه ، روغن زیتون ، ابریشم و تنباکو بر عهده ی استانبول و شهر های اطراف آن است . همچنین در تولید محصولات مهم صنعتی چون صنایع مواد غذایی و محصولات کاغذی و ... نقش بسیار پر رنگی دارد. البته جدا از تولیدات ، صنعت گردشگری شهر استانبول ،اقتصاد این شهر را به طرز چشمگیری رونق بخشیده است. هزاران هتل و صنعت های دیکر مرتبط با جهانگردی در استانبول وجود دارد که به گردشگران و بازدید کنندگان به طور حرفه ای خدمت میکنند. به ندرت پیش می آید که تور استانبول از مدت ها قبل به فروش نرسیده باشد ولی در بعضی از بازه های زمانی میتوانید تور لحظه آخری استانبول را خریداری نمایید. طی تحقیقات به عمل آمده  در سال ۲۰۱۵، حدود ۱۲.۵ میلیون گردشگر از این شهر بازدید کرده اند .

نقشه مترو استانبول

هزینه سفر به استانبول

درباره استانبول بیشتر بدانید