بیسان تور تور اندونزی تور بالی

درباره بالی

در سال 2010 الیزابت گیلبرت کتابی با عنوان بخور، دعا کن و عشق بورز را منتشر کرد. این کتاب سر و صدای زیادی به پا کرد. داستان این کتاب در جزیره‌ی بالی اتفاق می افتند. در واقع الیزابت گیلبرت قلب فرهنگی بالی را با این کتاب به دنیا معرفی کرد اما فبل از آنکه این کتاب و فیلم در سال 2010 به موفقیت برسند جزیره ی بالی، بدون سر و صدا، موج سواران و مسافرانی که به دنبال کشف یک دنیای جدید بودند را به سمت خود جذب میکرد. از این رو گردشگری در بالی قدمت طولانی تری دارد.

بالی, سفر به بکر ترین جزیره

بالی جزیره ای با مناظر فوق العاده زیبا و آب و هوای عالی است. آب و هوا در این جزیره در اکثر روزهای سال گرم و مرطوب است و آفتاب آسمان بالی در اکثر روزهای سال میدرخشد. این آب و هوا برای کسانی است که به دنبال آفتاب گرفتن روی شن و ماسه و گشت و گذار در ساحل هستند. در حقیقت این آب و هوای بالی است که گردشگران را سرزنده میکند. نکته ی جالبی که در ارتباط با فرهنگ مردم بالی وجود دارد اینست مردم این جزیره اکثرا هندو و بودایی هستند. این در حالی است که مردم سایر مکان های اندونزی عمدتا مسلمان و مسیحی هستند. مردم بالی به زبان اندونزیایی صحبت می کنند اما به دلیل حضور فراوان توریست در این منطقه مردم با زبان انگلیسی آشنا هستند.

تفریحات بالی

جدا از سه گانه معمول یعنی خرید، صرف ناهار و استراحت ( که انجام هر سه در این جزیره عالی هستند)، بالی فعالیت های جالب بسیاری را ارائه می دهد. شما در جزیره ی بالی می توانید موج سواری را امتحان کنید. جزیره ی بالی از دهه 1960 میلادی میزبان موج سواران است. کمبود صخره و مدارس موج سواری در سطح جهان باعث شده است که ساحل KUTA یکی از محبوب ترین مکان ها در جهان باشد تا شما بتوانید شانس خودتان را به عنوان یک تازه وارد در صحنه ی موج سواری امتحان کنید. سواحل یکی از مکان های دیدنی بالی می باشند. از اینرو در حین گردشگری بالی، بازدید از سواحل را فراموش نکنید. اگر به این جزیره رفتید حتما از آفتاب گرفتن لذت ببرید. Seminyak و Legian سواحل بزرگ، معروف و پرطرفدار بالی هستند، اما گزینه های دیگری نیز در این جزیره وجود دارند. سواحلی که شاید کمتر معروف باشند اما بازدید از آنها قطعا ارزشش را دارد.

چه زمانی به بالی سفر کنیم؟

هوا در جزیره ی بالی در طول سال به طرز مطلوبی گرم است ، اما مانند اکثر مکانهای جنوب شرقی آسیا، باران های موسمی می تواند کمی مخل تفریح باشد. لذا باران شدید در ماه های زمستان می تواند روزهای ساحل را کوتاه کند. انتظار می رود که شدیدترین باران بین دسامبر (آذر) و مارس( اسفند) باشد. بالی در ماه های تابستان بین ژوئن ( خرداد) و آگوست( شهریور) شلوغ می شود و این زمان، بهترین زمان سفر به بالی خواهد بود. پس اگر قصد سفر به بالی را دارید طوری برنامه ریزی کنید که بتوانید از تمام قابلیت های این جزیره لذت ببرید.

هزینه سفر به بالی

درباره بالی بیشتر بدانید