بیسان تور تور بلغارستان

تور های بلغارستان

نوع نمایش
  • جدول
  • خلاصه

درباره بلغارستان

کشور بلغارستان، از کشورهای تاریخی و زیبای قاره اروپاست. بی‌شک بلغارستان می‌تواند به یکی از کشور‌های مورد‌ علاقه‌ی هر گردشگر برای سفر تبدیل شود، به خصوص که یکی از قدیمی ترین شهرهای دنیا هم در این کشور وجود دارد. به غیر از قدیمی ترین شهر، غاری که به چشم خدا نیز معروف است، هم در این کشور قرار دارد و همین موضوع جذابیت کشور بلغارستان را دو چندان کرده است.

به طور کلی سفر به نقاط مختلف دنیا یکی از هیجان انگیزترین فعالیت هایی است که افراد دوست دارند در طول زندگیشان انجام دهند، اما قبل از سفر داشتن اطلاعات کافی درباره جاذبه هایی که در آن مقصد وجود دارد و همچنین چشم اندازی نسبت به رستوران ها و هتل ها و امکانات آنها از جمله نیازهایی است که باید در اختیار داشته باشند.

آب و هوای بلغارستان

با توجه به شرایط جغرافیایی که کشور بلغارستان دارد، از نظر آب و هوایی شمال این کشور در تابستان ها گرم و در زمستان ها سرد می باشد. اما در جنوب شرقی بلغارستان آب و هوای مدیترانه ای و معتدل تری در مناطق این کشور برقرار است.

به طور کلی می توان گفت که در بیشترین قسمت های کشور بلغارستان آب و هوا سرد و کوهستانی است و در نواحی دریای سیاه نیز آب و هوای معتدل و مرطوب دارد.

بهترین زمان سفر به بلغارستان

همانطور که می دانید بلغارستان یک کشور اروپایی است که سفر به آن به دلیل نزدیکی و ارزانی در بین ایرانی ها بسیار رواج پیدا کرده است. قبل از اینکه بخواهیم بگوییم که بهترین زمان برای سفر به بلغارستان کی است؟ جالبه بدونید که این کشور معدن رشد گل های رز بوده و در حال حاضر نزدیک به ۸۵ درصد از عصاره های رز دنیا در این کشور تولید می شود.

بلغارستان شرایط آب و هوایی نیمه گرمسیری و مرطوبی را شامل می شود، از همین در فصل تابستان گرم و زمستان هم سرد است.

یکی از بهترین زمان ها برای سفر بلغارستان فصل بهار است. البته ناگفته نماند که فصل بهار برای سفر به هر نقطه از جهان فصل مناسبی به شمار می رود. تعداد جشنواره هایی هم که در این فصل بلغارستان میزبان است بسیار زیاد است و برای هر مسافری می تواند زمان جذابی باشد.

غذای‌های بلغاری

یکی از نکات جذاب برای گردشگران غذاهای لذیذ و بسیار خوشمزه بلغاری است که هر مسافری را وسوسه می کند تا حتما این غذاها را امتحان کرده و از میل کردن آن لذت ببرند. در این مقاله قصد داریم تا برخی ازغذاهای معروف و پرمخاطب بلغار را به شما معرفی کنیم تا در سفر به این کشور ، میل کردن غذاهای بلغاری حتما جزئی از برنامه سفر شما شود.

  •  

سالاد شوپسکا

شاید بتوان گفت هیچ سالادی در بلغارستان به اندازه ی Shopska طرفدار ندارد، یک سالاد با طرز تهیه ی بسیار ساده و مناسب برای فصل تابستان! مواد تشکیل دهنده ی این سالاد شامل پنیر سفید بلغاری به نام (Sirene) است که طعم خاص سالاد هم دقیقا به خاطر وجود این نوع پنیر است. جالب است بدانید پنیر Sirene توسط نوعی باکتری ساخته می شود که فقط در بلغارستان زندگی می کند!

  •  

 

بانیستا یا بانیچکا (Banitsa or banichka)

این غذا را می توان ملکه ی غذاهای بلغاری دانست. بانیستا از ورق های شیرینی ای که با پنیر، تخم مرغ و ماست پر می شود، درست می شود. البته در بعضی از مناطق بلغارستان هم آن را با کدو حلوایی یا اسفناج پر می کنند اما بانیستای سنتی با همان پنیر سفید درست می شود.

  •  

غذای Meshana skara

بلغارها عاشق خوردن گوشت هستند و Meshana skara هم ترکیبی از گوشت قرمز گریل شده به اشکال مختلف است که معمولا شامل کوفته، کباب، گوشت استیک، شیشلیک و کارناچه که نوعی سوسیس ایتالیایی است، می باشد. اگر سالاد Shopska را چاشنی این غذا کنید، حتی ممکن است بلغاری صحبت کنید

  •  

ورژن بلغاری موساکا (Moussaka)

موساکا در واقع غذایی متعلق به خاورمیانه است اما از انجا که خاورمیانه، تاثیر عمیقی روی بلغارستان داشته است، مخصوصا در دورانی که بلغارستان به مدت ۵۰۰ سال تحت فرماندهی عثمانی بود، تعجبی ندارد که غذاهایی از آنها به یادگار برده باشد. ورژن بلغاری این غذا بر پایه یسیب زمینی، گوشت گرد شده و لایه ی نازکی از ماست است. این غذا را می توانید در خانه هم درست کنید.

  •  

فلفل شکم پر (Byurek peppers)

فلفل شکم پر، یکی دیگر از بهترین غذاهای بلغارستان است که با گوشت خرد شده و برنج پر می شود. در عید کریسمس هم ورژن بدون گوشت این غذا روی میز خانه ها سرو می شود. این فلفل ها یا پخته و یا سرخ شده و در کنار یک مزه ی سرد مثل گوجه فرنگی با خیار سرو می شوند.

درباره بلغارستان بیشتر بدانید