بیسان تور تور تایلند تور پاتایا

تور های پاتایا

نوع نمایش
  • جدول
  • خلاصه

درباره پاتایا

شهر پاتایا با جمعیتی حدود یک میلیون و پانصد هزار نفر کوچک ترین شهر ساحلی کشور تایلند است.پاتایا، یکی از محبوب ترین شهرهای ساحلی تایلند است که با پایتخت جذاب و پرهیاهوی این کشور، یعنی بانکوک فاصله ای 100 کیلومتری دارد. دلیل محبوبیت پاتایا در میان توریست ها وجود کاباره‌ ها و انواع مکان ها برای تفریحات شبانه در خیابان واکینگ استریت است.وقتی پاتایا را برای سفر انتخاب می کنید، می توانید انتظار شهری زنده و شلوغ و جذاب را داشته باشید که با طبیعت دلبرانه و دریای نیلگونش شما را از خوشی سرمست کند.

تلفن های ضروری پاتایا

پیش شماره تایلند 66+
پییش  شماره پاتایا 38
 پلیس 191
آتش نشانی 199
پلیس گردشگری 1155
پلیس و گشت ساحلی 663642038
اورژانس 1719

عبارات کاربردی

فارسی تایلندی
سلام Sa-wat dee
چطوری؟ Sabai dee ru
خوبم Sabai dee
ممنون Khob Khun
بله chai
خیر mai chai
می‌توانم dai
نمی‌توانم mai dai
مهم نیست mai pen rai
متاسفم Khor tort
کجاست؟ Yoo tee nai

وضعیت بهداشتی

 در پاتایا چندین بیمارستان بزرگ و مجهز به چشم می خورد که عبارت اند از: بیمارستان بانکوک پاتایا (خصوصی و گرانقیمت)، بیمارستان بین المللی پاتایا (خصوصی)، بیمارستان بنگلامونگ (عمومی)، بیمارستان پاتایا سیتی (عمومی) و بیمارستان پاتایا مموریال (خصوصی). جالب است بدانید که گردشگران بسیاری برای خدمات دندانپزشکی و پزشکی خود به پاتایا می روند. گرچه بانکوک، پایتخت تایلند مقصد مشهورتری برای گردشگری سلامت محسوب می شود.

جاذبه‌های گردشگری در پاتایا

جزیره مرجان

مجموع جزایر آیلند تعدادی جزیره در غرب پاتایا  است که معروفترین و پرطرفراترین آنها جزیره koh larn  است  سفری یک روزه که گردشگران میتوانند هروز صبح با لنج هایی که از پاتایا حرکت میکنند به این جزیره بروند و عصر برگردند  و همچنین گردشگران میتوانند با قایق های کف شیشه ای به دیدن مرجان ها بروند و از تفریحاتی نظیر غواصی . جت اسکی . قایق پارویی . شنا و ماهیگیری اذت ببرند

  •  

دنیای زیر آب پاتایا

دنیای زیر آب پاتایا بسیار زیبا و بسیار آرامش پذیر است که در این آکواریوم ماهی ها و موجودات دریایی بسیار زیبا موجود می باشد. این آکواریوم بزرگترین و مدرن ترین آکواریوم شرق آسیا  می باشد که به شکل یک تونل شیشه ای است که 100 متر طول دارد.

  •  

مینی سیام

مینی سیام بنایی است که در نزدیکی پاتایا قرار دارد و در آن ماکت های کوچکی از آثار تاریخی تمام کشورها جمع آوری شده در این مکان آثاری همچون معبد های معروف تایلند . برج ایفل . مجسمه آزادی . برج پیزا . و از کشور عزیزمان هم بنای تاریخی تخت جمشید موجود میباشد

  •  

باغ وحش ببرها

باغ وحش ببرها پاتایا در 9 کیلومتری شهر پاتایا واقع در این باغ وحش بیش از 200 ببر بنگال و در کنار آن نیز گونه های مختلف حیوانات وجود دارد که بسیار سرگرم کننده و زیبا است.برای ویرایش متن کلیک کنید.

  •  

باغ تمساح ها

مزرعه تمساح ها در پاتایا در 9 کیلومتری شهر ساحلی پاتایا واقع شده است که بیش از 1000 کروکودیل را در خود جای داده است. حیوانات دیگری هم از جمله فیل ها، گربه ماهی های غول پیکر،مارماهی هایی از آمازون، گونه هایی از اسب ها و خرس های کمیاب، شیر، ببر، شتر و آهو در این پارک وجود دارند. هر روزه نمایشی جذاب و هیجان انگیز از کروکودیل ها نیز اجرا می گردد.

 

هزینه سفر به پاتایا

درباره پاتایا بیشتر بدانید