بیسان تور تور هند تور دهلی

درباره دهلی

دهلی گزینه مناسبی برای کسانی‌ است که دوست دارند در زمان سفر کنند و در افسون تجربه زندگی چند هزار ساله شناور شوند. درحالی‌ که زندگی مدرن با یک دستی و تمایل شدید به ‌سادگی، بشر را تا حد خفقان محاصره کرده، دهلی شهر پر افسون و مملو از پارادوکس ‌ها با جلوه ‌های رنگارنگ با دلربایی وصف ‌ناپذیری بشریت را به خود دعوت می‌کند. پا به خیابان ‌های شهر دهلی هند که بگذاری ماجراجویی شما از همان قدم نخست شروع می ‌شود. گذر از خیابان ‌ها و کوچه‌ های پر پیچ‌ و‌ خم و تجربه جذاب سوار شدن بر ریکشای رکابی و عبور از میان گاو‌ ها و میمون‌ ها، همهمه گوش‌ نواز خرده‌ فروشان در بازار های محلی، تحرک پر تکاپوی جمعیت دهلی، و تماشای مهارت عجیب هندی ‌ها در هنگام ویراژ انبوه اسکوتر‌ها و اتو ریکشا‌ها از میان ماشین‌ ها و ون‌ ها می ‌تواند روزها شما را مشغول کند. طوری که هیچ احساس کسالت هم نکنی؛ لیکن این تا هنگامی است که عطر وسوسه ‌انگیز غذاهای بومی به مشام شما نرسیده باشد.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

تاریخچه دهلی

بافت کهن دهلی که ثمره قرن‌ ها زندگی بشر است، ویژگی خاصی به ابنیه تاریخی دهلی بخشیده. همان‌ طور که گردشگران در میان زیبایی سحر انگیز بناهای تاریخی بازسازی شده یا مدرن ‌تر گام برمی ‌دارند می‌ توانند با شنیدن داستان‌ های ارواح و اجنه این اماکن باستانی جسارت خود را محک بزنند. مطمئنا هرج و مرج و بی‌ نظمی در دهلی چیز عجیبی نیست، اما چیزی که حیرت‌انگیز است گوشه و کنارهای نهان آرام و فرهنگی این شهر است که دهلی در آن‌ها جنبه‌ی هنری بین‌المللی خود را در آغوش کشیده است و در مقایسه با بیشتر شهرهای هندوستان به جز بمبئی، دهلی جایی نسبتا گران است. در این شهر می‌توان فرهنگ‌ها، مذاهب و عقاید مختلف زیادی را مشاهده کرد که در ابتدا ممکن است گیج کننده باشد. دهلی پایتخت هند بوده که تراکم جمعیتی زیادی هم دارد.

دهلی شهر خوشمزه

شهر دهلی پایتخت یکی از خوشمزه ‌ترین کشورهای روی زمین است. و با جسارت فریبنده‌ ای ذائقه چشایی شما را به‌ چالش می‌ کشد. انواع متنوع تالی ‌ها، رنگین ‌کمانی از طعم ‌ها را به شما ارزانی می کنند که هر کدام محصولی از ناحیه ‌ای متفاوت، از شبه ‌قاره هستند. شکستن رژیم غذایی رسم معمول و سرنوشت مختوم گردشگران دهلی است. حقیقتا چه کسی می تواند در برابر ایدلی هندی از جنوب شبه قاره و عطر کلوچه های پنجابی که تنها گوشه ‌ای از این سفره رنگارنگ را پر کرده ‌اند مقاومت کند. در ‌عین ‌حال شما هرگز نباید تجربه خرید چات ‌ها را از دست بدهی؛ چرا که تلاش برای خرید آن ها به ‌معنای ملاقاتی فراموش نشدنی با خانواده بزرگ غذا های سرپایی در خیابان های دهلی است. از کباب داغ برای شروع گرفته و در ادامه خوردن آلو تیکی و پزاسام مملو از خامه و عطر هل. البته قبل از آنکه زولبیا های خوشمزه هندی انگشتان شما را به ‌هم بچسباند.

نقشه مترو دهلی

هزینه سفر به دهلی

درباره دهلی بیشتر بدانید