بیسان تور تور روسیه تور سن پترزبورگ

تور های سن پترزبورگ

نوع نمایش
  • جدول
  • خلاصه

درباره سن پترزبورگ

این شهر، مرکز مهم اقتصادی ، علمی و گردشگری روسیه و اروپا محسوب می‌شود. در دوران مدرن، این شهر لقب «پایتخت شمالی روسیه» را دارد و محل استقرار نهادهای مهم دولت فدرال مانند دادگاه قانون اساسی روسیه و شورای هرالدیک رئیس‌جمهور فدراسیون روسیه است. 

دومین شهر بزرگ روسیه پس از مسکو است. سنت پترزبورگ در ساحل خلیج فلاند قرار دارد و رود نوا نیز از این شهر می‌گذرد. در سرشماری سال 2021 میلادی در روسیه، این شهر 5.6 میلیون نفر سکنه داشت. که آن را به چهارمین شهر پر جمعیت در اروپا ، پر جمعیت ترین شهر در دریای بالتیک و شمالی‌ترین شهر بزرگ جهان تبدیل می‌کند. 

شهر سن پترزبورگ که از موقعیت جغرافیایی ویژه‌ای برخوردار است، شمالی‌ترین شهر پرجمعیت جهان به‌شمار می‌رود و هر سال در اوایل تابستان به علت بسیار طولانی شدن زمان تابش آفتاب در تاریکی شب فرونمی‌رود و همه مدت شبانه روز یا هوا روشن است یا گرگ و میش صبحگاهی دارد که به همین علت شب‌های اوایل فصل تابستان در این شهر شب‌های سفید نام گرفته‌است.

با توجه به سفر متقاضی، در انواع مختلفی صادر می‌شود. ویزای توریستی از جمله رایج ترین ویزایی است که از سوی سفارت روسیه برای متقاضیان ایرانی صادر می‌ گردد. 

مدارک مورد نیاز 

اصل پاسپورت با 7 ماه اعتبار

دو قطعه عکس رنگی 4*3

مشخصات کامل مسافر

آب و هوا

براساس سامانه طبقه بندی اقلیمی کوپن ، سنت پترزبورگ به صورت اقلیم قاره ای مرطوب طبقه‌بندی می‌شود. تأثیر تعدیل‌کنندهٔ متمایز طوفان‌های موسمی دریای بالتیک منجر به تابستان‌های گرم، مرطوب و کوتاه و زمستان‌های مرطوب طولانی و نسبتاً سرد می‌شود. آب و هوای سنت پترزبورگ نزدیک به هلسینکی است، اگرچه در زمستان‌ها سردتر و در تابستان‌ها به دلیل موقعیت شرقی‌تر آن گرم‌تر است.

میانگین حداکثر دما در ماه ژوئیه 23 درجه سلسیوس (73 درجه فارنهایت) و میانگین حداقل دما در ماه فوریه −8.5 درجه سلسیوس (16.7 درجه فارنهایت) است. حداکثر دمای ثبت‌شده در این شهر در طول موج گرمای تابستانی نیمکره شمالی 2010 رخ داد که دما به 37.1 درجه سلسیوس (98.8 درجه فارنهایت) رسید. حداقل دما نیز با −35.9 درجه سلسیوس (−32.6 درجه فارنهایت) در سال 1883 ثبت شد. میانگین دمای سالانهٔ سنت پترزبورگ 5.8 درجه سلسیوس (42.4 درجه فارنهایت) است. رودخانهٔ نوا در محدودهٔ شهر معمولاً در ماه‌های نوامبر تا دسامبر یخ می‌زند و در ماه آوریل یخ‌های آن باز می‌شوند. از دسامبر تا مارس به‌طور متوسط 118 روز با پوشش برفی وجود دارد که تا فوریه به میانگین عمق برف 19 سانتیمتر (7.5 اینچ) می‌رسد. دورهٔ بدون یخبندان در این شهر به‌طور متوسط حدود 135 روز طول می‌کشد. علی‌رغم موقعیت شمالی سنت پترزبورگ، زمستان‌های آن به دلیل تأثیر خلیج فنلاند و مقداری گلف استریم از بادهای اسکاندیناوی، گرم‌تر از مسکو است که می‌تواند دما را کمی بالاتر از انجماد برساند. این شهر همچنین دارای آب و هوای کمی گرمتر از حومهٔ آن است. شرایط آب و هوایی در تمام طول سال کاملاً متغیر است.

میانگین بارندگی سالیانه در شهر متفاوت است، به‌طور متوسط 660 میلیمتر (26 اینچ) در سال و در اواخر تابستان به حداکثر می‌رسد. به دلیل آب و هوای خنک، رطوبت خاک به دلیل پایین بودن تبخیر - تعرق تقریباً همیشه زیاد است. رطوبت به‌طور متوسط 78 درصد است، و به‌طور متوسط، 165 روز ابری در سال وجود دارد.

فرودگاه های سن پترزبورگ

فرودگاه سنت پترزبورگ را به نام فرودگاه پولکوو نیز می شناسند. در واقع این فرودگاه اولین فرودگاه شهر سنت پترزبورگ بوده است. فرودگاه بین المللی سنت پترزبورگ (International Airport Saint Petersburg). این فرودگاه بزرگ علاوه بر درجه اهمیت بالایی که دارد، تاریخی پر فراز و نشیب را از سر گذرانده است. این فرودگاه در روزگاری نه چندان دور، محل ورود و خروج سران شوروی و مقامات بزرگ دنیا که تصمیماتی سرنوشت ساز برای جهان اتخاذ می کردند، بوده است.

امروزه فرودگاه سنت پترزبورگ به عنوان یکی از بزرگ‌ ترین فرودگاه‌های روسیه و اروپای شرقی شناخته می ‌شود. این فرودگاه بزرگ به عنوان قطب اصلی پروازهای هواپیمایی روسیه به شمار می ‌آید.

فرودگاه سن پترزبورگ روسیه دارای دو ترمینال اختصاصی است. ساخت ترمینال شماره 1 در سال 2010 آغاز شد و اولین پرواز این ترمینال در سوم دسامبر صورت گرفت. ترمینال شماره 2 مخصوص پروازهای بین‌المللی است و ساخت و ترمیم آن در سال 2008 شروع شد. فاصله کمی بین دو ترمینال وجود دارد و برای جابجایی بین این دو ترمینال از اتوبوس‌های مخصوص استفاده می‌شود. 

نقشه مترو سن پترزبورگ

جاذبه های گردشگری

این شهر زیبا با آن تاریخ و آثار‌ هنری اعجاب‌انگیزش دومین شهر بزرگ روسیه، و قلب فرهنگی این کشور است.

 در میانه عصر جدید فرهنگی، بناهای با‌عظمت تاریخی و سنت‌های کلاسیک هنری که هنوز هم توسط محلی‌ها اجرا می‌شوند، این شهر را به طرز اعجاب‌آوری جذاب می‌کنند.

سن‌پترزبورگ مامن بناهایی از عصر اغراق‌های تزاری است که استادانه ساخته و ماهرانه مرمت شده‌اند. لبریز از مکان‌های باروکی، مجسمه‌های کلاسیک، باغ‌های اشرافی و کلیساهای باشکوه، هرکس حداقل باید یک بار هم که شده در عمرش به سن‌ پترزبورگ سفر کند. قدم زدن در شهر مانند راه رفتن در یک موزه‌ زنده است. اگرچه اکثر بناهای این شهر صدها سال پیش ساخته شده‌اند، اما به خوبی از آن‌ها نگهداری شده و به موزه تبدیل شده‌اند. شما می‌توانید تاریخ و فرهنگی که در شالوده‌ هر اتاق و دیوار این شهر رخنه کرده را احساس کنید و از آن لذت ببرید. سن‌ پترزبورگ با قرار گرفتن در دلتا رودخانه‌ نوا ، آن‌قدر آثار هنری و زندگی شبانه و غذاهای خوب و مکان‌های سیاحتی گوناگون دارد که بتواند شما را قانع کند بیش از یک بار به تماشای آن بروید. جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ خیره کننده‌اند.

از دیگر مراکز تاریخی میتوان به موزه ارمیتاژ ، قلعه پیتر و پاول ، کلیسای سنت ایزاک ، کلبه پتر کبیر ، کلیسای ناجی در خون ، موزه روس ، کاخ کنستانتینوفکسی ، کاخ کاترین و کاخ پترهوف را اشاره کرد.

مراکز تفریحی شامل اسب سوار برنزی ، دریای بالتیک ، دیوا ساحلی با مجسمه های ابوالهول ، تئاتر مارینسکی ، موزه تاریخ نشر سنت پترزبورگ ، موزه تاریخ سیاسی روسیه ، موزه هنرهای تئاتر و موسیقی ، کنسرواتوار سن پترزبورگ ، خانه‌موزه داستایوفسکی  ، موزه انسان شناسی ، موزه نژادشناسی و جانورشناسی میباشد.

مراکز خرید سن پترزبورگ زیاد هستند و بیشتر آن‌ها در مجموعه‌های تاریخی قرار گرفته‌اند. شما می‌توانید موازی با گشت زدن در شهر و دیدن بنا‌های تاریخی و جاهای دیدنی، نگاهی هم به آن‌ها بیندازید. مراکزی که با شکوه مدرن‌شان چیزی از عظمت کلاسیک بناهای تاریخی شهر کم ندارند. اگر هم به دنبال سوغاتی می‌گردید، بهتر است بدانید که سوغات محلی شهر سن‌ پترزبورگ ظروف چینی است.

 این شهر پر از فروشگاه‌های بزرگ و کوچک است که می‌توانید تمام برندهای معروف را در آن‌ها به راحتی پیدا کنید. اگر قصد خرید کردن دارید، به خیابان “نِوسکی” که مرکز اصلی خرید کردن در سن ‌پترزبورگ است بروید. در این خیابان می‌توانید هم مغازه‌های ارزان فروشی و هم بوتیک‌های گران‌قیمت را پیدا کنید.
از دیگر مراکز خرید سن پترزبورگ میتوان به مرکز خرید گالریا ، فروشگاه‌های “استوکمن” و “مرکز خرید نوسکی” ، بازار گاستینی ، خیابان سادووایا ، بازار آپراسکین ، مغازه  اِلیسیوِسکی ، کارخانه چینی امپریال ، تجارت خانه لنینگراد (DLT) 

هزینه سفر به سن پترزبورگ

درباره سن پترزبورگ بیشتر بدانید