بیسان تور تور تایلند تور پوکت

تور های پوکت

نوع نمایش
  • جدول
  • خلاصه

درباره پوکت

در جنوب تایلند، استانی با نام پوکت وجود دارد که از چندین جزیره کوچک و بزرگ تشکیل شده که بزرگ‌ترین آنها، جزیره پوکت است؛سواحل شنی و رویایی که چندین مایل در کناره های دریا گسترده شده اند و آبی زلال و شفاف مملو از جاذبه های دریایی و غواصی در زیر دریا شامل می شود. شهر پوکت (یا به زبان مالایی تالانگ) یکی از قدیمی‌ترین شهرهای تایلند به حساب می‌آید، از سمت غرب با دریای آندامان احاطه شده و بنا بر تخمین سال 2020 حدود 89072 هزار نفر جمعیت خواهد داشت. جالب است بدانید که تلفظ صحیح نام این شهر، فوکت (Phuket) است؛ اما در تلفظ فارسی به آن پوکت می‌گویند.

بهترین زمان سفر به پوکت

بهترین زمان سفر به پوکت تایلند بستگی به نظر شما دارد! پوکت در فصل سرما دارای آب‌وهوایی بارانی و معتدل است و در فصل گرما هوای پوکت گرم و شرجی می‌شود. به همین دلیل بیشتر گردشگران در ماه‌های نوامبر تا فوریه ( آبان تا اسفند ماه) تورهای پوکت را خریداری می‌کنند.
 

تلفن های ضروری پوکت

پیش شماره تایلند 66+
پیش شماره پوکت 076
پلیس 191
پلیس گردشگران 115
آمبولانس 1554
آتش نشانی 199

عبارات کاربردی

عبارت فارسی تلفظ تایلندی
سلام Sawatdee
چطوری؟ pen yan rai bang?
ممنون Khob koon
بله chai
خیر Mai
ببخشید Khor thoad
قیمتش چقدره؟ Raka tao rai?
گران است! man peng
آب آشامیدنی dum naa
فرودگاه sanam bin
خداحافظ laa koon

غذاهای تایلندی در پوکت

به دلیل آنکه بیشتر غذاهایی محلی پوکت از سبزی‌ و میوه‌های تازه تهیه می‌شوند، طمع آنها با ذائقه‌های گوناگون هماهنگی دارد. مردم تایلند علاوه بر سبزیجات، از نودل به عنوان رکن اصلی غذا استفاده می‌کنند. به طور کلی پوکت می‌تواند یک مقصد بسیار خوب برای علاقه‌مندان به گردشگری غذا و یا مسافران با انواع رژیم‌های غذایی باشد. غذاهای دریایی و انواع کباب‌ها با طمع دهنده‌های محلی تایلندی در بین گردشگران طرفدار بسیاری دارند. تنها ممکن است از تندی طعم غذاها آزرده شوید که در بسیاری از رستوران‌ها با تذکر این نکته غذایی بدون فلفل برای شما تهیه خواهد شد.
 

هزینه سفر به پوکت

درباره پوکت بیشتر بدانید