بیسان تور تور هند تور آگرا

درباره آگرا

شهر آگرا یا همان آگره که در قسمت شمالی هندوستان واقع شده است سومین شهر بزرگ ایالت اوتار پرداش می باشد. تعداد نفراتی که در این شهر ساکن می باشند حدود ۱۴۰۰۰۰۰ نفر است. یکی از مهم ترین و مقدس ترین مکان های آگرا، رود یامونا می باشد که البته با نام جمنا نیز معروف است. اگر شما بخواهید از این شهر به پایتخت هند که همان دهلی نو می باشد بروید، می توانید از انواع مختلفی از وسایل حمل و نقل استفاده کنید. از جمله خودرو شخصی(حدود ۲:۳۰ طول می کشد)، هواپیما( ۳۰ دقیقه بیشتر طول نمی کشد) و قطار(۴ ساعت به طول می انجامد).​​​​​​​​​​​​​​

مراکز دیدنی و جاذبه های تاریخی آگرا

هندوستان از آن کشور هایی است که در هر گوشه و کنار خود آثار و جاذبه های تاریخی فراوانی جای داده است که شهر آگرا نیز جزئی از این مناطق می باشد. پس اگر برای سفر خود شهر آگرا را انتخاب کرده اید نگران کمبود و نداشتن جاذبه در این شهر نباشید. برای مثال می توان برخی از محبوب ترین و معروف ترین این جاذبه ها را اینگونه بیان کرد: 

تاج محل, سیکاندرا, باغ آرام, قلعه لعل, فاتح پور سیکری, مسجد جامع آگرا, آرامگاه مریم.

آب و هوای شهر آگرا

شهر آگرا دارای آب و هوای نیمه گرمسیری قاره‌ای است و تابستان‌های طولانی و گرم آن از آوریل تا سپتامبر است که دمای هوا می تواند به 45 درجه سانتیگراد برسد، در آگرا حداکثر دما در تابستان 45 درجه سانتیگراد و حداقل دما در حدود 21.9 درجه سانتیگراد و در زمستان حداکثر دما 131.7 درجه سانتیگراد و حداقل دما در حدود 4.2 درجه سانتیگراد است. بهترین فصل برای بازدید گردشگران از اکتبر تا مارس است و در طول تابستان وزش بادهای شدید در این منطقه رخ می‌دهد، باران‌های موسمی از ژوئیه تا سپتامبر سالانه حدود 67 سانتی متر بارش دارند.

نقشه مترو آگرا

هزینه سفر به آگرا

درباره آگرا بیشتر بدانید