بیسان تور تور اندونزی

درباره اندونزی

کشور اندونزی به خاطر داشتن جزایر متنوع و خارق العاده اش مشهور است ، سواحل زیبا و دیدنی بالی از جمله مهم ترین نقاط این کشور به شمار می رود که گردشگران بیشماری را به سوی خود می کشاند. گردشگران می توانند بدون اینکه نیازی باشد این شبه جزیره را ترک کنند از جاذبه هایی نظیر کوههای آتشنشان سوماترا و سواحل بکر بالی دیدن کنند. اما اندونزی به همین جاذبه ها ختم نمی شود و جزایر متعددی دارد. هر چند هنوز مشخص نیست این کشور آسیایی از چند جزیره تشکیل شده است و حالا زمان آن رسیده تا این جزایر شمرده شوند.

دولت اندونزی تصمیم گرفته است تا مشخص کند دقیقا این کشور از چند جزیره شکل گرفته است و می خواهد تمامی این جزایر را نامگذاری کرده و به ثبت برساند. آنها با این حرکت می خواهند از جزایر ناشناخته و اقیانوس های اطراف آنها با دقت بیشتری محافظت کنند. در حال حاضر برآوردی که صورت گرفته است نشان می دهد ، اندونزی از بیش از 17500 جزیره تشکیل شده است که تقریبا 8000 جزیره آن مسکونی است. حالا این تیم دولتی در نظر دارد تا جزایر بیشتری را به نام خود به ثبت برساند.

آب‌ و هوای اندونزی

عامل اصلی که موجب تغییر آب‌و‌هوا در اندونزی می‌شود نه فشار هوا و نه دمای هوا است بلکه بارندگی تغییرات عمده‌ آب‌و‌هوایی در اندونزی را ایجاد می‌کند. اندونزی که با خط استوا به دو قسمت تقسیم می‌شود، درمجموع، آب‌و‌هوای گرم و استوایی دارد. میانگین دما در مناطق ساحلی، ۲۸ درجه و در نواحی کوهستانی، ۲۶ درجه است. در مناطق مرتفع‌تر و کوهستان‌های بلندتر میانگین دمای هوا، ۲۳ درجه است. میزان طوبت منطقه بسیار بالا و بین ۷۰ تا ۹۰ درصد است.

تغییرات عمده در بارندگی بر اثر بادهای موسمی ایجاد می‌شود. به‌طور کلی یک فصل خشک از ژوئن تا سپتامبر و فصل بارانی از دسامبر تا مارس در اندونزی جریان دارد. بخش‌های شمالی و غربی اندونزی، بیشترین میزان بارندگی را دریافت می‌کنند.

شکم گردی در اندونزی

غذاهای محلی بسیار ارزان هستند. غذاهای خیابانی، کمتر از ۱۰ هزار روپیه قیمت دارند. یک وعده غذای ارزان در یک رستوان محلی از ۱۴ هزار روپیه شروع می‌شود. یک وعده غذای بهتر در رستوران میان‌رده به‌همراه نوشیدنی و سرویس میز در حدود ۸۰ هزار روپیه هزینه دارد. غذاهای غربی در رستوران های اندونزی گران‌تر هستند اما قیمت‌های معقولی دارند. یک وعده غذا به‌همراه نوشیدنی در حدود ۱۲۵ هزار روپیه است. فست فود در حدود ۴۵ هزار روپیه هزینه دارد. اگر بخواهید خودتان آشپزی کنید، هزینه‌ خرید مواد غذایی اولیه‌ مورد نیاز شما برای یک هفته در حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار روپیه می‌شود. البته از آنجایی که غذا در اندونزی ارزان است، حتی اگر همه‌ وعده‌های غذایی را بیرون بخورید، هزینه‌ سفرتان زیاد نمی‌شود.

سواحل بالی

مسلماً محبوب ‌ترین نقطه برای تعطیلات در اندونزی بالی است، بالی دارای نشانه ها و سنت ‌های فرهنگی جذابی است که بازدید از آنجا را ارزشمند می ‌کند. اگر یک تعطیلات ساحلی همان چیزیست که به دنبال آن هستید، ممکن است بخواهید به یکی از استراحتگاه های ساحلی مجلل بالی بروید و مدتی را صرف آفتاب گرفتن کنید.

هر کسی که با تور بالی به این شهر سفر می کند، ماسه گرم و آب آبی را در ذهن خود خواهد داشت و از این جزیره ناامید نمی شود. کوتا بهترین ساحل شناخته شده است و برای کسانی که دوست دارند آفتاب، موج سواری را با همدیگر ترکیب کنند، خاطره انگیز خواهد بود. بالی دارای رستوران های غذایی بسیار معروفیست و در بین مسافرانی که وارد اندونزی می شوند محبوبیت زیادی دارد.

اگر به دنبال جایی کمی ساکت‌تر می گردید، Nusa Dua را به شما پیشنهاد می دهیم، این منطقه نیز در این جزیره زیباست، اما گردشگران کمتری را به خود جذب می‌کند. سانور بیشتر مکانی است برای کسانی که به ورزش های آبی علاقمند هستند.

اقتصاد اندونزی

اندونزی از نظر مواد معدنی و نفت ، غنی بوده و ثروت فراوانی دارد، بیش از 50% مردم این کشور ازراه کشاورزی امرار معاش می کنند و برنج محصول اصلی این کشور به شمار میرود.

بخش صنعت، بیشتر به فرآورده های مواد معدنی و محصولات کشاورزی میپردازد. اندونزی در دهه 1980 و اوایل دهه1990به رشد اقتصادی بالایی دست یافته است. توریسم، از منابع مهم درآمدهای ارزی اندونزی به شمار می رود. بیشترین صادرات اندونزی به کشورهای آمریکا،  ژاپن، چین و سنگاپور می‌باشد.

اندونزی از لحاظ معدنی کشوری ثروتمند می‌باشد و معادن نفت، گاز طبیعی، قلع، نیکل، زغال سنگ، بوکسیت و مس در این کشور موجود است اما به علت جمعیت زياد، تعداد كثيري از مردم  اين كشور در فقر بسر می برند.

درباره اندونزی بیشتر بدانید