ویزا کانادا

ویزای کانادا، مجوز ورود به خاک کاناداست و با توجه به اهداف متقاضی در انواع مختلفی صادر می‌شود. شما باید با توجه به قصد سفر و وابستگی‌های عاطفی، وابستگی‌های مالی و دارایی، تاریخچه سفری و … خود بررسی کنید که شرایط گرفتن کدام یک از انواع ویزای کانادا را دارید؛

ویزا کانادا

⭕ برای ورود ما ایرانی ها  به کشور کانادا قوانین صدور روادید ورود (ویزا) اعمال می شود و برای دریافت ویزا کانادا باید مدارک و فرمهای مربوطه را تکمیل نماید.

 •  

⭕ ویزا کانادا در حالت کلی به صورت 5 ساله است. اما هنگام صدور، اعتبار آن به اعتبار پاسپورت متقاضی بستگی دارد. ویزای 5 ساله کانادا به صورت چند بار ورود صادر می‌شود. یعنی متقاضی می‌تواند به مدت 5 سال هرچند بار که بخواهد به کانادا رفت و آمد داشته باشد. البته در هر بار ورود فقط 6 ماه می‌تواند در این کشور اقامت داشته باشد.

 •  

⭕ در این نوع ویزا مدارک متقاضی ویزای کانادا، توسط کارشناسان بخش ویزای آژانس هواپیمایی بیسان سیر بررسی می‌شود.

 •  

⭕ ویزا کانادا انواع مختلفی دارد اما تنها نوع آن که در تخصص آژانس‌های هواپیمایی می‌باشد، ویزا توریستی کانادا است که بنا به شرایط و نحوه دریافت آن انواع مختلفی دارد. توریست کسی است که تابعیت کشور کانادا را ندارد و بصورت قانونی از کانادا دیدن می کند. سالیانه کشور کانادا بیش از 36 میلیون بازدید کننده را میزبانی میکند که با ویزاهای غیر اقامتی وارد این کشور میشوند.

 •  

⭕ در رابطه با مدارک اصلی برای ویزا توریستی سفارت کانادا 4 آیتم اصلی  در روند اخذ ویزا تاثیر گذار می باشد:

 •  

ملک:

🔺 شما باید مدارک مربوط به کلیه اموال غیر منقول خودتان ( ویلا، آپارتمان، زمین یا باغ ) که مطابق اسناد رسمی ایران به نام شما می باشد را ارائه نمائید.

 •  

شغل:

🔺 شما باید نشان دهید که دارای شغل موجه و قابل قبول هستید و گواهی و مدارک مربوط را ارائه نمائید.

 •  

توانایی مالی:

🔺 اداره مهاجرت کانادا انتظار دارد که افراد متقاضی ویزای توریستی کانادا، توان مالی کافی داشته باشند تا از عهده مخارج متعارف در زمان حضور در کانادا برآیند. میزان این توان در جداول “تمکن مالی” و “بودجه سفر” اداره مهاجرت مشخص گردیده است.

 •  

سابقه سفر:

🔺 برای افسر مهاجرتی کانادا که عهده دار بررسی تقاضای شماست، بسیار مهم است که سفرهای توریستی متنوعی در پاسپورت شما قید شده باشد.

 •  

⭕ از یک طرف ویزاهای لیبل دار که در پاسپورت زده می شود ( مثل سنگاپور – کره- باکو- بلغارستان  – ژاپن – استرالیا ) و از طرف دیگر سفر هایی که مقصد آن کشورهای اروپائی بوده، بیشتر نظر افسر مهاجرتی را به خود جلب می نماید.

 •  

⭕ این ویزا توریستی است و صرفاً برای متقاضیانی صادر می‌شود که قصد بازدید از جاذبه‌های کانادا و یا دیدار با اقوام خود را دارند.

 •  

⭕ مدارک ارائه شده به سفارت بایستی با هدف سفر مطابقت داشته باشد.

🔺 شخص متقاضی قصد کار و یا تحصیل در کانادا را نداشته باشد

🔺 شخص متقاضی نباید هیچ سابقه کیفری در کشور خود و سایر کشورها داشته باشد.

🔺 شخص متقاضی نباید به بیماری واگیردار و خطرناک مبتلا باشد.

🔺 متقاضی دریافت ویزای کانادا باید قادر باشد تا تمام هزینه های مورد نظر را بر حسب دلار کانادا پرداخت کند.

🔺 تمامی اعضای خانواده باید به طور همزمان و در یک مکان درخواست خود مبنی بر دریافت ویزای توریستی این کشور را ارائه دهند.

 •  

⭕ فرزندان وابسته تا سن 22 سال  نیز به عنوان افراد وابسته به والدین باید تمام شرایط مورد نیاز برای دریافت این نوع ویزا را داشته باشند.

خدمات بیسان سیر برای ویزا کانادا

🔎 بررسی مدارک شما و اعلام نقایص احتمالی و نهایتا تکمیل آن

📃 تکمیل فرم های فردی و خانوادگی و نیز سایر فرم های مورد نیاز ( با توجه به شرایط مسافرین)

📝 تهیه دعوتنامه توریستی

📎 تهیه برنامه سفر شامل بیمه نامه مسافرتی

📄 واچر رسمی هتل

✈ رزرو پرواز

💵 واریزهزینۀ مربوط به ورودی سفارت به صورت آنلاین

 •  

⏳ مدت زمان جواب ویزای توریستی کانادا، پس از انجام مراحل انگشت نگاری و عکس برداری ویزای توریستی کانادا محاسبه می گردد. تا پیش از این، مدت زمان جواب ویزای توریستی کانادا، بین ۱۴ تا ۹۰ روز پس از مراحل انگشت نگاری کانادا بود. در تاریخ ۲۲ ژانویه ۲۰۱۹، سفارت کانادا اعلام کرد که این مدت زمان افزایش یافته و ۹۲ روزی کاری پس از انگشت نگاری، جواب ویزای توریستی کانادا متقاضیان، به ایشان اعلام خواهد شد.

 •  

⛔ لازم به ذکر است ریفیوزی در ویزا کانادا ، به دلایل مختلفی اتفاق می افتد. از رایج ترین دلایل رد شدن ویزای توریستی کانادا، می توان به نداشتن تاریخچه سفری مناسب متقاضی، تمکن مالی کمتر از مبلغ تعیین شده سفارت کانادا، داشتن سوء پیشینه و سوابق کیفری می باشد. در ماه اکتبر ۲۰۱۸، بیشتر از ۹۰ درصد درخواست ویزای توریستی کانادای متقاضیان ایرانی، رد شد که این آمار در نوع خود بی سابقه بود.

 •  

✉ پیکاپ ویزا: مرحله آخر فرستادن پاسپورت به سفارت کانادا، جهت زدن برچسب ویزای کانادا هست. برای انجام این کار نیازی نیست که مجدداً به کشوری که در آن انگشت‌نگاری کردید، سفر کنید، فقط کافیست پاسپورت خودتون را در اختیار کارشناس خود در بیسان سیر قرار داده و ما پاسپورت شما را بعد از 2 الی 3 هفته کاری با برچسب ویزای کانادا به شما تحویل خواهیم داد. به این کار پیکاپ پاسپورت می گویند.

رایج‌ترین دلایل ریجکتی ویزای کانادا

❌ ریجکت ویزا کانادا، یکی از رایج‌ترین اتفاقات اخذ ویزای کانادا می‌باشد. معمولا ریجکتی‌ها به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد که رایج‌ترین آن‌ها عبارتنداز:

 •  

۱. عدم اعتماد به بازگشت متقاضی ویزای کانادا: در صورتی که نتوانید افسر ویزای کانادا را متقاعد کنید که پس از اتمام دوره اقامت به کشور خود باز می‌گردید، درخواست ویزای کانادای شما را رد می‌کند.

 •  

۲. تاریخچه سفری نامناسب متقاضی ویزای کانادا: در صورتی که متقاضی ویزای کانادا، تاریخچه سفری متناسب با تمکن مالی خود نداشته باشد، درخواست ویزای کانادای ایشان ریجکت می‌شود.

 •  

۳. مدارک مالی نامناسب متقاضی ویزای کانادا و عدم توانایی در پرداخت هزینه‌های اقامت: تمکن مالی متقاضی ویزای کانادا، باید برای هر نفر ۱۳ هزار دلار کانادا باشد و در صورتی که نامه تمکن مالی که شما ارائه می‌کنید، کمتر از این مبلغ باشد، درخواست ویزای کانادای شما ریجکت می‌شود.

شانس اخذ ویزا کانادا چقدر است؟

⭕ تا چند سال قبل اقامت کانادا برای خیلی‌ها، بیشتر شبیه به یک رویا بود. اگرچه کشور کانادا از بدو تاسیس به خاطر شرایط جغرافیایی و سیاسی خاص خود کشوری مهاجر پذیر بود، اما تا همین ۳ سال پیش, ۹۰ درصد متقاضیان انواع ویزای کانادا، از ویزای توریستی کانادا گرفته تا ویزای تحصیلی و ویزای کاری ریجکت می‌شدند. دلیل این امر هم عدم آگاهی متقاضیان ویزای از شرایط سیاسی، اقتصادی کانادا و نیز عدم آگاهی از شرایط مهاجرت به کانادا و مدارک لازم برای اخذ ویزا بود. تا جایی که برخی افراد سود جو در این بین با اخذ مبالغ بسیار بالایی اقدام به جعل ویزای کانادا برای مسافران کردند که مشکلات دو چندانی را برای آن ها  علاوه‌ بر خسارت مالی ایجاد کرد. از این رو، کارشناسان ما در بیسان سیر تصمیم گرفتند تا نتایج دانش و تخصص موفق خود در زمینه اخذ انواع ویزای کانادا را با شما در میان بگذارند.

مدارک مورد نیاز

👇 لیست مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی کانادا به شرح ذیل می باشد 👇

 •  

🧾 مدارک هویتی:

🔺 اصل پاسپورت امضا شده جدید با حداقل ۶ ماه اعتبار و نیز پاسپورت های قدیمی که در آنها ویزا درج شده

🔺 یک قطعه عکس ۳/۵× ۴/۵ رنگی زمینــه روشــن ( پرسنلی)

🔺 ترجمه شناسنامه 

🔺 ترجمه کارت ملی - ترجمه سند ازدواج

🔺 ترجمه کارت پایان خدمت و یا معافیت (برای آقایان)

🔺 ترجمه مدارک تحصیلی داخل ایران

🔺 اصل مدارک تحصیلی خارج از ایران

🔺 رضایت نامه محضری برای فرزندانی که بدون یکی از والدین سفر می کن

🔺 اشتغال به تحصیل فرزندان

 •  

🧾 مدارک مالی:

🔺 نامه تمکن مالی از بانک ممهور به مهر امور بین الملل بانک به همراه گردش ۶ ماهه حساب که نشان دهنده ی میزان درآمد ماهیانه متقاضی باشد. (توجه نمایید که مدت اعتبار نامه تمکن یک ماه می باشد)

🔺 گواهی سپرده بلند مدت

🔺 اجاره نامه ملکی که اجاره داده اید

🔺 ترجمه سند اتومبیل، اگر (خودروی شما ارزشی بیش از ۱۰۰ میلیون تومان دارد)

🔺 توضیح: مدت اعتبار نامه تمکن مالی و گردش حساب در مدارک کانادا ، یک ماه می باشد

🔺 پروانه نظام مهندسی یا جواز ساخت.

 •  

🧾 مدارک ملکی:

🔺 سند ساختمان، زمین یا باغ که به نام متقاضی باشد.

 •  

🧾 مدارک شغلی:

👇 مدارک شغلی که باتوجه به نوع کار هرکدام از مسافران متفاوت می باشد 👇

 •  

کارمندان:

🔺 گواهی اشتغال به کار روی سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ شروع به کار ، عنوان شغلی و حقوق و مزایای سالیانه، نام مدیر مستقیم و مدت زمان موافقت شده با مرخصی) - فیش حقوقی ۳ ماه آخر - حکم کارگزینی

 •  

کارفرمایان:

🔺 آگهی تاسیس و تغییرات شرکت در روزنامه رسمی - آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده - نامه تمکن از بانک شرکت - ریز پرینت ۶ ماه آخر (انگلیسی و ممهور به مهر بانک)

 •  

تاجران:

🔺 ترجمه کارت بازرگانی - گواهی از  اتاق بازرگانی - آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده - لیست پرداخت بیمه

 •  

پزشکان و مهندسان:

🔺 پروانه مطب - کارت نظام پزشکی - پروانه نظام مهندسی یا جواز ساخت

 •  

مشاغل آزاد:

🔺 پروانه بهره برداری - جواز کسب - آخرین مالیات پرداختی - بیمه پرداختی - قرار داد کاری - فعالیت های تجاری

 •  

بازنشستگان:

🔺 حکم بازنشستگی - فیش حقوقی دو ماه آخر (در صورت افزایش حقوق، حکم افزایش حقوق بازنشستگی ارائه شود) - لازم است به همراه مدارک، فرم فردی و خانوادگی را نیز به ما تحویل دهید. - کلیه مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه و ممهور به مهر مترجم رسمی باشد.

 •