بیسان تور اروپا تور ایتالیا تور رم

بهترین زمان سفر به رم

رم شهری است که هر فصل آن دارای جذابیت های ویژه ای دارد. حتی می توان اینطور بیان کرد که هر 4 فصل رم را باید دید. قدم زدن روی سنگ فرش های پیاده رو در آب و هوای خوب بهاری، خوردن نوشیدنی های خنک در زیر سایبان های کافه های خیابانی در تابستان، تماشای منظره های زرد و نارنجی فصل برگریزان و در نهایت ویرانه های باستانی سفیدپوش در فصل زمستان می تواند تصویری به یاد ماندنی در یاد و خاطر هر گردشگری باشد.

جاذبه های گردشگری رم

شهر رم به دلیل داشتن بناهایی با معماری‌های خاص و باشکوه به شهرت رسیده است. رم به قدری زیبا است که حتی قدم زدن در خیابان‌هایش نیز لذتی توصیف نشدنی را در راهنمای سفر به رم دارد.

واتیکان

کوچک ترین ایالتی که در جهان به صورت مستقل می باشد واتیکان است و کمتر از یک کیلومتر مربع مساحت دارد. دیوارهای واتیکان بیشتر این ایالت را فرا گرفته اند و درونش کلیسا، باغ ها، قصر و میدان سینت پیتر را خواهید دید. اداره این منطقه توسط پاپ و رئیس کلیسای کاتولیک می باشد. جاذبه های این ایالت زیاد است و آثاری که در موزه آن می باشد آثار هنری برتری در جهان هستند.

پانتئون

سالم ترین ساختمانی که از روم باستان باقی مانده است پانتئون می باشد و قدمت آن حدود 2 هزار سال می باشد. در این بنا رفتارهای مختلفی از جانب پاپ های مختلف صورت گرفته است. بازسازی این بنا در سال هشتاد بعد از میلاد بعد از وقوع آتش سوزی انجام گرفت. کاربرد اصلی که این بنا دارد دقیقاً مشخص نیست اما از آن برای مقاصد مذهبی نیز استفاده شده است، اما این که چه عبادتی در آن انجام می شود نیز مشخص نیست زیرا با سایر ساختمان هایی که مذهبی هستند متفاوت است.

فواره تروی

در راهنمای سفر به رم فواره ای را خواهید دید که از دوران باروک به جای مانده است و از یکی از معروف ترین آبنماهای جهان باقی مانده است. منبع آب این فواره طبیعی است و سبب شده است یکی از بهترین جاذبه های تاریخ رم محسوب شود. موقعیت این فواره منطقه تروی رم است و مردم آن جا بر این باور هستند که با انداختن سکه در حوض این فواره آرزوهای شان برآورده می شود.

هزینه سفر به رم

نقشه مترو رم

درباره اروپا بیشتر بدانید

باید ها و نباید های سفر به اروپا
اقامت در فرانسه
ماردی که هنگام اقامت در بارسلونا بید بدانید