بیسان تور تور داخلی تور کیش

درباره کیش

جزیره کیش به عنوان یک جزیره در جنوب ایران قرار گرفته است، که هوای بسیار گرمی دارد گاهی اوقات در برخی از روز های سال میزان رطوبت به ۱۰۰ درصد نیز میرسد. که در این مقاله شما را  به طور کامل با همه چیز درباره کیش که باید بدانیم آشنا خواهیم کرد. اما به دلیل جاذبه های گردشگری و امکانات تفریحی که در این جزیره وجود دارد به همین دلیل رضایت مسافران را به خود جلب کرده است.

جاذبه های گردشگری کیش

کشتی یونانی

آنچه که به عنوان کشتی یونانی می شناسیم، کشتی به گل نشسته ایست که در 4 مرداد 1345 در نزدیکی روستای باغو  از حرکت ایستاد و برای همیشه در آب های خلیج فارس ماندگار شد. این کشتی انبوهی از ذخایر نفتی را در خود داشت و دارای ارزش بسیاری بود. خدمه مجبور به ترک کشتی شدند و بار آن نیز تخلیه شد. تلاش های بسیاری برای بیرون کشیدن کشتی از آب انجام دادند؛ اما بعد از گذشت 80 روز و تلاشِ بی پایان یدک کش هلندی به نام اورینکو، هیچ نتیجه ای حاصل نشد. در نهایت کشتی همان جا باقی ماند چرا که هزینه سرسام آور برای حفظ آن اصلا مقرون به صرفه نبود. هیچ کس تا به امروز نتوانسته دلیل به گل نشستن این کشتی را کشف کند و این بخش از سرنوشت آن هنوز در هاله ای از ابهام است.

بومیان جزیره می گویند که یونانی ها پس از ترکِ کشتی آن را آتش زده و شاهد سوختن آن بوده اند. این روایت می تواند درست باشد چرا که امروزه هیچ عنصر غیر فولادی در بدنه و عرشه کشتی به چشم نمی خورد.

امروزه این لاشه به جا مانده از تاریخ، در میان بومی ها به عروس یونانی شهرت یافته و به یکی از دیدنی های جزیره کیش تبدیل شده است.

  •  

پارک پرندگان و پارک دلفین ها

یکی دیگر جاذبه های کیش که دیدنی معروف است، پارک پرندگان و پارک دلفین می باشد. از زمانی که وارد مجموعه باغ پرندگان می شوید، ۵۷ گونه از پرندگان مختلف را مشاهده می کنید مانند طاووس، پلیکان، طوطی.. که مطمئنا از منحصر به فرد ترین جاهای دیدنی است. که در دیگر قسمت انواع پستانداران از جمله شیر دریایی، پنگوئن و…نگهداری می شود.

  •  

شهر زیر زمینی کاریز

تا حالا حتما کلمه کاریز به گوشتان خورده است که در فارسی به معنی قنات است کاریز یکی از جاذبه های گردشگری و تاریخی کیش است که بسیار قدیمی است همچنین آب شیرین مردم جزیره را تامین می کند لازم به ذکر است که چنین مجموعه از  امکانات ویژه برخوردار است از جمله بازارچه صنایع دستی، عکاسخانه، چایخانه، رستوران می باشد.

  •  

آب انبار سنتی

این روش یکی از روش های مرسوم که صرفا برای نگهداری و ذخیره آب می باشد توجه کرده باشید این آب انبار ها شبیه به معماری استان یزد است که در نزدیکی شهر حریره در منطقه درخت سبز ساخته شده است. این آب انبار دو قلو شامل پنج بادگیر و دو گنبد می باشد.

بهترین زمان برای سفر به کیش

بسیاری از گردشگران اعتقاد دارند پاییز و زمستان بهترین زمان برای سفر به کیش است. بهترین زمان برای سفر به کیش می تواند براساس اوقات فراغت، علاقه شما به خلوتی یا شلوغی وخلقیات متفاوت باشد باید توجه داشته باشید که تابستان هوای کیش بسیار داغ و رطوبتی است پس اگر تحمل گرما را ندارید بهتر است، در تابستان از سفر به کیش در تابستان صرف نظر کنید.

همچنین اگر به دنبال هوای مرطوب و معتدل می باشید و با شلوغی مشکلی ندارید تعطیلات عید زمان مناسبی برای سفر است با وجود اینکه بعد عید بعد از تعطیلات نوروزی خلوتی بیشتری را تجربه خواهید کرد. اگر میخواهید از شرجی بودن دریا لذت ببرید، بهتر است پاییز یا زمستان به این جزیره سفر کنید.

درباره کیش بیشتر بدانید