ویزا دبی

دبی یکی از مهم‌ترین و محبوب‌ترین قطب‌های گردشگری جهان محسوب می‌شود و جذابیت دیدنی های دبی از مراکز خرید تا تفریحی باعث رشد روزافزون سفر گردشگران به منهتن خاورمیانه شده است. از اینرو، تورهای دبی در صدر فهرست سفر گردشگران خارجی از جمله شهروندان ایرانی قرار دارند.

ویزا دبی

⭕ رروزانه تعدادی بسیاری از شهروندان ایرانی با اهداف مختلف مانند کار، تجارت، تفریح و... به دبی سفر می‌کنند و به همین منظور نیازمند دریافت ویزا هستند.

 •  

⭕  اگر شما نیز قصد سفر به دبی را دارید، بهترین و ارزان‌ترین تور دبی را در بازه زمانی مورد نظر خود در بیسان سیر جستجو کرده و تور دلخواهتان را انتخاب کنید.

 •  

⭕ البته سفر به دبی نیز مستلزم دریافت ویزا است؛

نکته قابل توجه اینکه در کلیه کشورهای جهان روادید توسط مراجع قانونی از قبیل سفارتخانه ها و... صادر می‌شود، در حالی که روادید دبی به عنوان مجوز ورود به امیرنشین دبی توسط اداره مهاجرت و وزارت کار این کشور صادر می‌شود. در این رابطه، شهروندان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس شامل عربستان سعودی، بحرین، کویت، قطر، عمان و همچنین شهروندان برخی از کشورهای اروپایی از شرایط ویژه برخوردار هستند و می‌توانند به هنگام ورود به خاک کشور امارات ویزای۹۰روزه دریافت کنند. 

ویزای دبیشرح خدمات
انواع ویزاتوریستی، ترانزیت، کار و تجارت
مراحل صدور ویزااز طریق کفیل آژانس مسافرتی، شرکت و...
وقت سفارتندارد
مصاحبه و انگشت‌نگاریندارد
مدارک لازم برای صدور ویزاگذرنامه دارای اعتبار، عکس و چک ضمانت
مدت زمان لازم برای صدور ویزاویزای عادی هفت روزه و ویزای فوری سه روزه
سفارت/ کنسولگریدارد

 

انواع ویزای دبی

⭕ دسته بندی ویزای امارات بر حسب هدف و مدت سفر متغیر است و به چند گروه مختلف تقسیم می‌شود. در واقع، تعیین مدت ویزا رابطه مستقیمی با هدف از سفر دارد و از این رو، دارای زمان‌هایی متغیر هستند. همچنین، کلیه این ویزاها به دو گروه یکبار و چندبار ورود تقسیم می‌شوند.

 •  

🧳 ویزای توریستی دبی:

 این ویزا در انواع ۱۴ روزه، یک ماهه و سه ماهه قابل دریافت است و بعضی مواقع، ویزای یک ماهه با مراجعه به اداره مهاجرت و پرداخت وجه قابل تبدیل به دو ماهه است.

 •  

🛬 ویزای ترانزیت دبی:

 این ویزا نوع دیگری از ویزیت ویزا است که دارای مدت۱۴روز است و قابل تمدید نیست.

 •  

👨‍💻 ویزای کار و تجارت دبی

معمولا توسط کفیل یا شرکتی که فرد را استخدام کرده باید اقدام شود. این ویزا به فرد امکان اقامت سه ساله در دبی را می‌دهد

مراحل دریافت ویزای دبی

⭕ رای صدور ويزا تجارتی، سياحتی و... دبی، باید شخص، شرکت يا سازمانی در دبی ضمانت تقاضاکننده ويزا را به عهده بگيرد و مسافر را در تاريخ مقرر از کشور خارج کند. اين مسئول در امارات به نام “کفيل” شناخته می‌شود.

 •  

⭕ کفيل به دو صورت می تواند برای مسافر ويزا درخواست نمايد. اول اينکه از نزديکان مسافر باشد که در اين صورت بايد فرم نسبيت را از سفارت مربوطه دريافت کند يا رابطه تجاری با متقاضی داشته باشد. در روش دوم، بر اساس رابطه‌های کاری و تجاری، سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی می‌توانند برای مسافر خود درخواست ويزا کنند.

 •  

⭕ البته ويزاهای توريستی توسط خطوط هوايی، هتل‌ها و آژانس‌های مسافرتی درخواست می‌شود؛ به همین علت آژانس‌های مسافرتی از کلیه مسافران دبی ضمانت اخذ می‌کنند.

مدارک مورد نیاز

🖋 تکمیل فرم درخواست ویزای امارات (توسط آژانس انجام می شود.)

📷 یک قطعه عکس با زمینه سفید

📑 کپی شناسنامه و کارت ملی

🔒 در صورت دریافت ویزا بدون رزرو اتاق در یکی از هتل های دبی یک فقره چک به عنوان ضمانت نیز دریافت می‌شود.

 •  

⭕ ویزای دبی به دو صورت عادی و اضطراری صادر می‌شود. به طور معمول ویزای عادی در مدت هفت روز و ویزای اضطراری در مدت سه روز کاری صادر می‌شود. همچنین، مبنای محاسبه روز کاری جهت دریافت ویزا روز پس از دریافت مدارک خواهد بود.

نکات مهم

❌ به دلیل عدم دخالت سفارت برای صدور ویزای امارات، نیازی به مصاحبه حضوری متقاضی نیست.

 •  

⏳ مدت اعتبار ویزای کشور امارات متحده عربی۱۴روز است؛ به عبارت دیگر، مسافر ملزم است که قبل از اتمام تاریخ اعتبار ویزا به این کشور ورود کند. همچنین، مسافر می‌تواند پس از ورود به کشور امارات فقط۱۴روز در آن کشور اقامت داشته باشد و در صورت تاخیر مسافر مشمول جریمه خواهد شد.

 •  

❌ خانم‌های مجرد، دختران و پسرانی که ویزای آن‌ها به واسطه صدور ویزای همراهشان صادر شده است، بدون همراه خود نباید به دبی وارد شوند؛ در غیر اینصورت جریمه سنگین و زندان در انتظار آن‌ها خواهد بود.

 •  

❌ همراه داشتن هرگونه قرص خواب‌آور، مسکن، آرام‌بخش و قرص‌های کدئین‌دار و هرگونه مواد مخدر ممنوع است و در صورت مشاهده جریمه در پی خواهد داشت.

 •  

📃 در صورتی‌که متقاضی قصد ورود به کشور امارات از طريق فرودگاه شهری غير از دبی (ابوظبی، شارجه و...) را دارد، باید ويزای ورود به همان شهر را تقاضا کند.

 •  

آدرس سفارت

📍 آدرس:

 تهران، بلوار ایران زمین، تقاطع مهستان، پلاک دو

 •  

📞 تلفن:

 ۴۲۷۹۲۰۰۰(۰۲۱)

 •  

📧 پست الکترونیک

tehran@mofa.gov.ae