بیسان تور اروپا تور اسپانیا تور مادرید

تور های مادرید

نوع نمایش
  • جدول
  • خلاصه

آب و هوای شهر مادرید

شهر مادرید دارای آب و هوای مدیترانه ای داخلی  در نیمه غربی شهر است که در نیمه شرقی به یک آب و هوای نیمه خشک منتقل می شود. زمستان ها به دلیل ارتفاع زیاد ، که تقریباً 667 متر (2،188 فوت) از سطح دریا دارند ، خنک هستند ، از جمله بارش برف های پراکنده و یخبندان های مکرر بین دسامبر و فوریه. تابستانها گرم است ، در گرم ترین ماه ژوئیه ، متوسط دمای هوا در طول روز بین 32 تا 34 درجه سانتیگراد (90 تا 93 درجه فارنهایت) بسته به موقعیت مکانی است ، با حداکثر درجه حرارت معمولاً در طی مکرر از 35 درجه سانتیگراد (95 درجه فارنهایت) بالا می رود. امواج گرما به دلیل ارتفاع و آب و هوای خشک مادرید ، دامنه های روزانه اغلب در طول تابستان قابل توجه است. بهار و پاییز به طور قطع بهترین زمان برای بازدید ، به ویژه ماه های آوریل ، مه ، ژوئن ، سپتامبر و اکتبر است. در طی تابستان میزان بارش بسیار کم است و در طول زمستان نیز کمتر باران می بارد. در زمستان ، برف به صورت پراکنده رخ می دهد. با این حال ، بارش برف معمولاً فقط برای چند روز ادامه دارد ، اما در دامنه کوه های مجاور در نزدیکی شهر مادرید بارش برف فراوان است.

فرهنگ مردم مادرید

فرهنگ شهر مادرید، به عنوان مرکز امپراتوری اسپانیا، تا حد زیادی تحت تأثیر تاریخ سلطنتی آن است. کاخ رویال، اماکن بزرگ و ساختمان های سلطنتی اسپانیا ، کلیساهای بزرگ کار رفته در مادرید و همچنین معماری قرون وسطایی بسیار فراوان است، اگرچه امروزه مادرید به همان اندازه برلین یا لندن یک شهر ، پر از معماری جدید ، سبک زندگی مدرن است.  مادرید مجموعه زیبایی از گالری های هنری و موزه ها دارد که هر ساله هزاران بازدید کننده را به خود جلب می کند. مشهورترین آنها El Prado ، موزه Thyssen و موزه Reina Sofia است. این شهر همچنین دارای چندین تئاتر محبوب است که نمایش های دیدنی ، موزیکال ، درام و کمدی را به نمایش می گذارند. و شهر پایتخت میزبان بسیاری از برنامه ها و کنسرت های مهم موسیقی است، و همچنین می توانید گروههای بزرگ محلی را که در بسیاری از مناطق به صورت زنده اجرا دارند را پیدا کنید. به نظر می رسد که پایتخت دیکتاتوری فرانسوی (1939-1975) باعث شده است که این شهر هنوز هم برای بسیاری از اسپانیایی ها نماینده محافظه کار اسپانیا باشد.

بهترین زمان سفر به شهر مادرید

از نظر آب و هوایی بهترین زمان سفر به شهر مادرید در فصل پاییز و در ماه های سپتامبر الی نوامبر می باشد، فصل بهار نیز از مارس تا مه وقت مناسبی برای سفر به مادرید است. در این بازه های زمانی آب و هوای مادرید بسیار مطبوع است و برای سفر به این شهر بسیار مناسب می باد. در صورتی که از لحاظ آب و هوایی مشکل ندارید می توانید در زمستان هم به مادرید سفر کنید که هزینه های مسافرت کمتر خواهد بود. در تابستان ها نسبت به 3 فصل دیگر تعداد مسافران در مادرید زیاد است ولی از آنجا که در این فصل هوا بسیار گرم است از نظر آب و هوایی چندان مساعد نیست و اکثر مردم این شهر هم در مسافرت هستند.

هزینه سفر به مادرید

نقشه مترو مادرید

درباره اروپا بیشتر بدانید

باید ها و نباید های سفر به اروپا
اقامت در فرانسه
ماردی که هنگام اقامت در بارسلونا بید بدانید