بیسان تور تور ارمنستان تور ایروان

درباره ایروان

ایروان، پایتخت و بزرگترین شهر کشور ارمنستان است که عنوان یکی از قدیمی ترین شهرهای مسکونی دنیا را دارد. ایروان که از شمال با گرجستان، از شرق با جمهوری آذربایجان، از غرب با ترکیه  و از جنوب با ایران  و نخجوان همسایه است.یکی دیگر از مهمترین افتخارات ایروان آن است که یکی از بزرگترین و قدیمی ترین جایگاه های اسقف اعظم کلیسای حواری ارمنی در دنیا به شمار می رود.آمار وزارت اقتصاد ارمنستان، در نیمه نخست سال ۲۰۱۴ میلادی ۴۴ درصد گردشگران ارمنستان از روسیه، ۲۸ درصد از گرجستان، ۱۲ تا ۱۴ درصد از اتحادیه اروپا و ۷ درصد از ایران می‌ باشند که  17% نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

عبارات کاربردی

فارسی ارمنی
سلام  Barev dzez
ممنونم  Shnorrhakalutsjun
بله  Ajo
خیر votsh
ببخشید Neerhorutsun
متاسفم Tsavum em
لطفا Khntromem
متوجه نشدم! Sa es chem haskanum
خداحافظ Tstesutsyun
دستشویی کجاست؟ Vortegh eh zoqaraneh
میشه کمکم کنید؟ Indz koqneq
ایستگاه اتوبوس؟ Vortegh eh kangareh
قیمتش چقدره؟ Inchqan eh
چطوری؟ Inchpes ek
من خوبم Lav
اسم من هست.... Im anunae
من اهل.... Es...
میشه منو رو ببینم؟ Menyun kbereq
آب  Jhur
میشه صورتحساب رو ببینم؟ Hashiveh kbereq

ایروان از قدیمی ترین شهرهای جهان

ایروان یکی از قدیمی ترین شهر های جهان است. این شهر پایتخت کشور ارمنستان است و برخی بر این باورند که ۲۹ سال پیش از رم ایروان شکل گرفته است. این شهر چشم اندازی زیبا از کوه آرارات دارد و بناهای تاریخی و کهن، جذابیت ویژه ای را به شهر منتقل کرده اند. همانطور که از قدیمی بودن آن گفتیم، باید به موزه های زیبای آن اشاره کنیم که از مکان های دیدنی ارمنستان هستند.

جاذبه‌های گردشگری ایروان

ایروان جاذبه‌های گردشگری شناخته شده و معروفی چون موزه ماتناداران، موزه تاریخ ارمنستان، کلیسای جامع سنت گریگور روشنگر، کلیسای کاتولیک ایروان، میدان جمهوری ارمنستان، پارک عشاق و …  دارد که در نگاه اول توجه هر گردشگری را به خود جلب می کند اما تمام زیبایی‌ها و تاریخ ایروان تنها به این نقاط دیدنی ختم نمی شود و در اطراف این شهر فضاهایی با قدمتی زیاد و زیبایی شگفت انگیزی وجود دارد که از جمله آن‌ها می توان به کلیسای پنهان، خانه خدای جنگ، گلخانه شوروی سابق و … اشاره کرد. پس قبل از سفر به ایروان لیستی از مراکز دیدنی و تفریحی آن تهیه کنید تا با برنامه ریزی بتوانید از زمان خود بهترین استفاده را داشته باشید، ارمنستان کشور نسبتا ارزانی است که به همین دلیل می توانید از مناطق تفریحی و رستوران‌های بیشتری استفاده کنید البته این موضوع در مورد هتل‌های آن نیز صدق می کند و شما می توانید هتل‌های مناسبی را با قیمت ارزان پیدا کنید.

 

 

نقشه مترو ایروان

هزینه سفر به ایروان

درباره ایروان بیشتر بدانید