بیسان تور اروپا تور سوئیس تور زوریخ

آب و هوای زوریخ

آب و هوای زوریخ، آب و هوای قاره‌ای و مرطوب است که چهار فصل مجزا دارد. وزش باد در این منطقه هم از غرب و هم از شرق یا شمال شرق وجود دارد که کوهستان‌های مجاور نقش بسیار مهمی در ایجاد این بادها ایفا می‌کنند. متوسط درجه حرارت در سردترین روزهای سال در ماه ژانویه با ۰.۵ درجه سانتی‌گراد و متوسط درجه حرارت در گرم‌ترین روزهای سال در ماه ژوئیه با ۱۷.۵ درجه سانتی‌گراد است. در فصل‌های بهار و پاییز هوا خوب بوده و از خنکی مطبوعی برخوردار است. زوریخ یکی از شهرهایی است که در سطح جهان برنامه‌های خاصی را برای پاکیزه نگاه داشتن آب و هوا پیگیری می‌کند که می‌توان به ضدعفونی و پاک‌سازی بیمارستان‌های عمومی شهر، گسترش شبکه مسیر دوچرخه، تحقیق و بررسی پروژه‌های تجدید پذیر انرژی و ایجاد مسیرهایی برای سرعت بسیار بالا و غیره اشاره نمود.

بهترین زمان سفر به زوریخ

توصیه می‌شود روزهای آخر هفته یعنی شنبه و یکشنبه به این شهر سفر نکنید. دلیل این موضوع نیز تعطیلی کل شهر و خلوت بودن غیر قابل باور آن است به طوری که حالتی از کسالت و خستگی در مسافر به وجود می‌آورد. هزینه‌های اقامتی در این شهر همانند همه شهرهای توریستی جهان در فصل تابستان و زمان تعطیلات کریسمس و غیره بسیار گران بوده و در زمستان ارزان‌تر می‌شود اما از نظر ارائه خدمات متفاوت نیست و این می‌تواند در تصمیم گیری سفر به این شهر در زمان مناسب به مسافر کمک نماید.

شکم گردی در زوریخ

بیشتر غذاهای سوئیسی بر پایه ترکیبی از پنیر و سیب زمینی هستند. اگر کمی به این مواد دقیق تر شویم می بینیم که بیشتر این مواد به سهولت در دسترس :شاورزان بوده است. اما اگر بخواهیم کامل تر درباره غذاهای سوئیس و شهر زوریخ بگوییم ،متوجه می شویم که سوئیس غذای اصیل و منحصر به فردی ندارد و از هرکدام از همسایه های اطرافش همانند فرانسه و ایتالیا، تاثیر گرفته و در نهایت ریزه کاری هایی مخصوص به خود در آن انجام داده اند. البته این نکته را نباید درباره ذائقه غذایی سوئیسی ها فراموش کنیم که آن ها عاشق گوشت هستند. در ادامه ما چندی از غذاهایی که محبوب مردم زوریخ است را به شما معرفی می کنیم.

 

رستی (Rösti)

خوراک سیب زمینی که گاهی سرخ و گاهی به صورت چاشت دار مزه دار می شوند و در کنارش، گوشت بیکن، پیاز و پنیر هم به آن اضافه می شود.

 

راکلت (Raclette)

راکلت نوعی پنیر سوئیسی است که از شیر گاو تهیه می شود و بسیار در بین مردم زوریخ محبوب است. این پنیر بسیار خوشمزه و محبوب را بر روی سیب زمین های پخته شده، پیاز، نان و ترشیجات و گوشت کبابی میل می نمایند.

 

زورشرگشنتزتز (Zurchergeschnetzeltes)

ترجمه روان نام این غذا به زبان سوئیسی، برش گوشت به سبک زوریخی است. این غذا با استفاده از برش هایی باریک گوشت گوساله و جگر گوساله تهیه می شود. مواد دیگری که در این غذا استفاده می نمایند عبارت است از؛ قارچ و پیاز. البته این غذا در کنار نودل و یا برنج سرو می شود.

 

زاپف (Zopf)

از محبوب ترین نان های سوئیسی و پرطرفدار در شهر زوریخ، نان زاپف است. این نان که به صورت گیس باف پخته می شود، بافتی بسیار نرم و سفید دارد. در بعضی از افسانه ها آمده است که شکل این نان طلایی برگرفته از زنانی است که همسرانشان مرده اند و در هنگام دفن آنان، موهای خود را کوتاه نموده و به همراه آنان به خاک می سپردند.

هزینه سفر به زوریخ

نقشه مترو زونیخ

درباره اروپا بیشتر بدانید

باید ها و نباید های سفر به اروپا
اقامت در فرانسه
ماردی که هنگام اقامت در بارسلونا بید بدانید