بیسان تور تور روسیه تور مسکو

تور های مسکو

نوع نمایش
  • جدول
  • خلاصه

درباره مسکو

مسکو پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر در کشور روسیه است. این شهر دومین شهر پرجمعیت در قاره اروپا پس از استانبول و یازدهمین شهر پر جمعیت در جهان است. این شهر در کنار ر ودخانه مسکو و در ابالت فدرالی مرکزی قرار دارد و در روسیه اروپایی واقع شده‌است.ساخت و سازهای عمرانی و برج‌های مسکونی در مسکو بی‌شمار است و اکثر مساکن مسکو را برج‌های مسکونی بلند و لوکس تشکیل می‌دهند.

این شهر به دلیل معماری ، به ویژه ساختمان‌های تاریخی آن مانند کلیسای جامع سنت باسیل به سبک معماری روسی با نمای بسیار تزئین شده و رنگارنگ بسیار مشهور است. در مرکز شهر مسکو، کاخ کرملین به عنوان بنایی از نمادگرایی و تاریخ این شهر قرار گرفته است. علاوه بر این کاخ ، با سفر به شهر رنگارنگ و شاد مسکو می توانید از آثاری همچون کلیسای جامع مسیح منجی ، بنای یادبود فتح فضا و آرامگاه لنین بازدید کنید.

ویزای توریستی روسیه

با توجه به سفر متقاضی، در انواع مختلفی صادر می‌شود. ویزای توریستی از جمله رایج ترین ویزایی است که از سوی سفارت روسیه برای متقاضیان ایرانی صادر می‌ گردد. 

مدارک مورد نیاز ویزای روسیه

اصل پاسپورت با 7 ماه اعتبار

دو قطعه عکس رنگی 4*3

مشخصات کامل مسافر

آب وهوا

وضعیت آب و هوای مسکو در طول فصول سال به شکل متفاوتی تغییر می‌کند. تغییرات سالانه دما، از نوامبر تا مارس دما کاهش می‌یابد و میانگین دماها در این ماه‌ها متغیر است، به‌طور کلی از -9.1 درجه سانتی‌گراد تا -7.6 درجه سانتی‌گراد. بالاترین دماها نیز از -4 درجه سانتی‌گراد تا 2.6 درجه سانتی‌گراد می‌رسند. در زمینه بارندگی، از ماه مه تا اکتبر ، میزان بارندگی افزایش می‌یابد. همچنین، در ماه‌های نوامبر تا مارس، برف نیز رخ می‌دهد و معمولاً در هر ماه حدود 10 تا 18 روز برفباری دیده می‌شود. در فصل تابستان ، ساعات روشنایی روز به حدود 9.3 ساعت افزایش می‌یابد، در حالی که در ماه‌های زمستان نور خورشید کمتری را تجربه می‌کنید و در ماه دسامبر، میانگین زمانی که نور خورشید حاضر است، به 0.6 ساعت می‌رسد. به طور کلی مسکو دارای اقلیم قاره ای مرطوب با زمستانهایی طولانی و سرد و تابستانهایی کوتاه و گرم می‌باشد. مسکو چهار فصل سال را داراست؛ گرچه زمستان اغلب طولانی و دیگر فصول کوتاهترند چون که در منطقه قطب قرار دارد و در ماه زمستان (به خصوص ماه فوریه و ژانویه) یخ می‌زنند.

فرودگاه های مسکو

تردد در روسیه به خاطر موقعیت خاص جغرافیایی آن بسیار بالاست. از این رو فرودگاه‌های متعدد و مختلفی در آن ساخته شده است؛

فرودگاه بین المللی شرمتیوو مسکو که بزرگ‌ترین فرودگاه مسکو به حساب می‌آید. و سازمان بین‌المللی حمل و نقل هوایی این فرودگاه را با نام SVO می‌شناسد.

فرودگاه بین المللی دوموده دوو مسکو که دومین فرودگاه مسکو است. سازمان بین‌المللی حمل و نقل هوایی این فرودگاه را با نام DME می‌شناسد.

فرودگاه بین المللی ونوکووا مسکو که  سومین فرودگاه اصلی شهر مسکو است. و سازمان بین‌المللی حمل و نقل هوایی این فرودگاه را با نام VKO می‌شناسد.

نقشه مترو مسکو

جاذبه های گردشگری

جاذبه های تاریخی

در مسکو میدان سرخ که شهرت جهانی دارد قلب گردشگری مسکو و شاید از نخستین مقصد توریستی هر گردشگری است که به این شهر می آید. جاذبه های تاریخی مسکو عبارتند از کاخ کرملین مسکو ، کلیسای جامع سنت باسیل ، متروی مسکو ، گالری ترتیاکوف مسکو ، تئاتر بولشوی ، میدان مانژ ، خیابان آربات ، موزه جواهرات ، موزه پوشکین ، موزه دولتی هنرهای ملل شرق ، موزه هنرهای معاصر مسکو ، موزه فضانوردان  ، موزه دولتی تریتیاکوف ، موزه بزرگ جنگ میهنی ، موزه تساریتسینو و موزه‌ها 

جاذبه های تفریحی 

جاهای تفریحی بیشماری در مسکو وجود دارد از جمله باغ حش مسکو ، پارک الکساندرووسکی ، موزه فضای باز معماری ، تساریتسینو ، مرکز خرید اوکاتنی راید ، مرکز خرید ایزمایلو ، مرکز خرید ماننایا پلوشاد ، تپه‌های اسپرو ، پارک گورکی و کولومنسکویه.

جاذبه های خرید 

مسکو دارای مراکز تجاری و تفریحی مدرن فراوانی است. به همین نسبت نیز بازارهای سنتی و زیبایی در نقاط مختلف این شهر برپا است که سیاحت در آن‌ها تجربه‌ای بی‌نظیر است. اکثر گردشگرانی که قصد بازدید از مسکو را دارند؛ بخش ویژه‌ای از برنامه‌ی سفر خود را به گشت و گذار در مراکز خرید و بازارهای مسکو اختصاص می‌دهند.

متروپولیس یکی از مهم‌ترین و بهترین مراکز خرید مسکو است. دیگر مراکز خرید مسکو عبارتند از : مرکز خرید آویا پارک ، مرکز خرید کراکاس سیتی‌مال ، مجتمع تجاری نوینسکی ، مجتمع تجاری مگا مال مسک ، مرکز خرید مانِژنایا پلوشاد ، مرکز خرید ایزماییلوف ، مرکز خرید آتریوم ، مرکز خرید ترِت‌ یاکوفسکی پروزد ، مرکز خرید یوروپیِسکی ، مرکز خرید وگاس ، مرکز خرید آفیمال‌ سیتی ، مرکز خرید کپیتولی مال و مجموعه فروشگاه‌های تی‌ سام 

شکم گردی در مسکو

مسکو شهری پر از تنوع غذایی است و با شهرتی که دارد ، بی‌شک به یکی از جذاب‌ترین شهرهای توریستی با آشپزی غنی تبدیل شده است و دلایل زیادی در مورد تنوع غذایی این کشور برای غافلگیر کردن شما وجود دارد. فرهنگ غذایی و رستوران‌های این شهر متنوع هستند و هر کس می‌تواند مطابق میلیش چیزی که دوست دارد را پیدا کند. از غذاهای معروف مسکو میتوان به بورش ، بلینی ، پلمنی ، ششلیک ، شی ، بیف استروگانف ، سولیانکا ، سالاد الیویه ، راسولنیک  و اوخا را اشاره کرد.

هزینه سفر به مسکو

درباره مسکو بیشتر بدانید