بیسان تور تور روسیه تور مسکو

تور های مسکو

نوع نمایش
  • جدول
  • خلاصه

درباره مسکو

شهر مسکو که در غرب روسیه قرار دارد و رود مسکوا از آن می گذرد، برای قرن ها پایتخت روسیه بوده است و تنها برای مدتی کوتاه، این عنوان را به سن پترزبورگ واگذار کرد. در تمام سال های پایتختی، پادشاهان مختلف بناهای تاریخی متعددی را در این شهر بنا کرده اند که امروزه به عنوان جاذبه های محبوب گردشگری مورد بازدید قرار می گیرند. همچنین سازه های مدرن و به جا مانده از دوران حکومت جماهیر شوروی هم بخش مهمی از دیدنی های شهر مسکو هستند و بر زیبایی های این شهر افزوده اند.

غذا در مسکو

با توجه به سرمای طاقت فرسای مسکو و پایین آمدن درجه حرارت این شهر تا منفی 30 درجه انتظار می رود غذاهای این منطقه گرم و مقوی باشد، پس استفاده از سیب زمینی، نان، کلوچه و خامه در اکثر غذاهای این سرزمین اصلاً تعجب آور نیست. غذاهای روسی بسیار هیجان انگیزند و در برخی از آنها ردپایی از هنر آشپزی فرانسوی نیز یافت می شود. در این شهر جادویی و جذاب صرف کاشا غذایی محبوب برای خانواده های روسی را به هیچ وجه از دست ندهید، غذایی هیجان انگیز که به کمک غلات تهیه می شود و بسته به نوع غلات موجود در آن گاه به شکل فرنی و گاه به شکل دمی غلات با تخم مرغ پخته شده سرو می شود. روس ها بیشتر برای وعده صبحانه کاشا (Kasha)، نان کره ای (Butterbrots)، تخم مرغ آب پز یا سرخ شده، تورگ (Tvrog) نوعی پنیر شبیه به پنیر خامه ای و غلات صبحانه می خورند. 

یکی دیگر از غذاهای خوشمزه روسیه سوپ بُرش (Borsch) یا چغندر می باشد که در هوای سرد زمستانی خیلی می چسبه، سوپی وسوسه انگیز قرمز رنگ و تهیه شده از کلم و چغندر. برای طعم بهتر، این سوپ را معمولاً با ماست یا خامه ترش سرو می کنند.

 از دیگر غذاهای محبوب روسی می توان به سولیانکا (Solyanka) اشاره کرد، نوعی سوپ غلیظ، دلچسب و در عین حال سالم که از پختن آرام تکه های گوشت بر روی حرارت کم به همراه سیر، گوجه، فلفل و هویج تهیه می شود.

بلینی (Blini) یکی از دیگر غذاهای خوشمزه این سرزمین است، نوعی نان گرد و نرم و نازک و چیزی شبیه پن کیک انگلیسی که از آرد، شیر و تخم مرغ درست می شود. در طی سفرتان به مسکو حتماً اوکروشکا سیب زمینی را امتحان کنید، سوپی سرد با محتویات کره، سیب زمینی و پیاز که با شوید و تربچه تزئین می شود. کیفیت سیب زمینی و تازه بودن کره در این سوپ ساده و در عین حال بسیار خوشمزه واقعاً تاثیرگذار است. 

اگر از طرفداران دلمه هستید، صرف دلمه کلم پیچ برایتان بسیار هیجان انگیز خواهد بود، نوعی غذای سنتی و خوشمزه که برای تهیه آن گوشت گاو را در کلم پخته شده می پیچند و سپس با حرارت ملایم می پزند.

برای علاقمندان به سمبوسه، کنیش (Knish) قطعاً بسیار دلچسب خواهد بود، ترکیبی از پوره سیب زمینی، گوشت گاو، پیاز و پنیر که داخل خمیری قرار گرفته و درون روغن سرخ می شود.

سوغات شهر

تابلوهای نقاشی، سماور، جواهرات با نگین کهربا، ظروف چوبی خولخوم، عسل، عروسک های ماتروشکا، خز، عروسک های سنتی، چکمه های نمدی، شکلات، جعبه ها و تابلوی های تزیینی پاپیه‌ ماشه لاک‌زده و ... 

نقشه مترو مسکو

هزینه سفر به مسکو

درباره مسکو بیشتر بدانید