بیسان تور اروپا تور هلند تور آمستردام

آب و هوای آمستردام

آب و هوای آمستردام تقریبا معتدل است، نه سرمای آزاردهنده ‌ای دارد و نه گرمای طاقت فرسایی، میزان بارش برف نیز در آن بسیار کم است. زمستان‌ های آن نیز سرد است اما بارش برف به ندرت اتفاق می‌ افتد ولی وزش باد ممکن است سرمای آن را بیشتر کند. رنگ آسمان این شهر اغلب اوقات خاکستری است، خوب است بدانید که باران نم نم می ‌بارد بنابراین نیازی به داشتن چتر ندارید. اما بهتر است هر وقت از سال که به آمستردام سفر می کنید با خودتون یک بارانی یا بادگیر همراه داشته باشید.

بهترین زمان سفر به آمستردام

در فصل تابستان جمعیت بسیار زیادی خود را برای سفر به آمستردام آماده می‌ کنند چرا در این زمان بهترین فرصت برای تفریحات ساحلی و آفتاب گرفتن می باشد. اما اگر روحیات شما به صورتی ست که علاقه ‌ای به حضور در مکان‌ های شلوغ ندارید می‌ توانید فصل بهار و پاییز را برای سفر به آمستردام انتخاب نمایید. ماه‌ های جولای و آگوست و تعطیلات زمستانی از شلوغ ‌ترین روزهای شهر آمستردام به شمار می‌ رود چون در این زمان افراد زیادی تصمیم به سفر به آمستردام می ‌گیرند. به ‌طور کل با افزایش گردشگران و هجوم افراد برای سفر به آمستردام قیمت هتل‌ ها نیز بالا می ‌رود اما بهترین زمان در راهنمای سفر به آمستردام فصل زمستان است که در این تایم هتل ها با کمترین قیمت ‌ها محل اقامت را به گردشگران تور آمستردام ارائه می‌ دهند.

جاذبه های گردشگری آمستردام

کانال های آمستردام

یکی از جاذبه های آمستردام کانال‌ های این شهر است که اطرافش خانه های زیبایی که اکثرا مربوط به قرن هفدهم میلادی هستند به چشم می خورد. با وجود اینکه این کانال ها در اصل به دلایل اقتصادی ساخته شده بودند، ولی در حال حاضر تبدیل به بزرگ ترین جاذبه گردشگری آمستردام شده اند. اگر به شهر آمستردلم سفر می کنید حتما از این کانال ها دیدن فرمایید.

  •  

موزه ملی ریجکس

این موزه یکی از مشهورترین جاذبه ‌های آمستردام و قطعا ارزشمندترین گنجینه‌ی هنری آن است. این موزه در سال ۱۸۰۹ برای نگهداری مجموعه بزرگ و نادر هنر و عتیقه‌جات کشور ساخته شد. مجموعه تحسین ‌برانگیز آن شامل ۷ میلیون اثر هنری است که در میان آنها ۵ هزار نقاشی مهم وجود دارد که بین ۲۵۰ اتاق این ساختمان فراخ پخش شده ‌اند. در کنار نقاشی‌ ها، این موزه به کتابخانه ارزشمند خود با بیش از ۳۵۰۰۰ کتاب، نسخه خطی و نمایش هایی از توسعه هنر و فرهنگ در هلند نیز می ‌بالد.

  •  

بندر آمستردام

مسافران از بندر آمستردام به سمت شهرهای راین مانند دوسلدورف، کوبلِنز و بازل می‌روند. تأسیسات این بند در سال ۱۸۷۲ میلادی در ارتباط با ساخت کانال دریای شمال، با هدف بازیابی اهمیت سابق پایتخت ساخته شدند. یکی دو ساعت گردش در این مکان به ویژه در شب که پل ‌ها و خانه‌ ها نورانی می ‌شوند بسیار جذاب و خوشایند خواهد بود. توجه داشته باشید که طی بازدیدتان حتما به موزه ملی دریانوردی نیز سری بزنید. یکی دیگر از جاذبه ‌های این حوالی، مرکز علمی نمو، یک موزه درجه یک علمی است که معماری خاصی دارد که شبیه به تنه یک کشتی بزرگ است.

  •  

میدان لیدز

میدان لیدز در کنار تئاتر شهر آمستردام قرار دارد. این میدان یک میدان معمولی نبوده و یکی از دیدنی های این شهر محسوب می شود و همیشه شلوغ می باشد. جوانان معمولا غروب روزهای تعطیل به آنجا می ‌روند و به تفریح و گپ می نشینند به همین دلیل این میدان در بین مردم بسیار محبوب می باشد. هتل های آمستردام بسیار لوکس و عالی در اطراف این میدان ها وجود دارد.

هزینه سفر به آمستردام

نقشه مترو آمستردام

درباره اروپا بیشتر بدانید

باید ها و نباید های سفر به اروپا
اقامت در فرانسه
ماردی که هنگام اقامت در بارسلونا بید بدانید