بیسان تور تور مالزی تور کوالالامپور

درباره کوالالامپور

شهر وسیع و پیشرفته کوالالامپور که در میان عموم و به صورت اختصاری با نام کی ال (KL) شناخته می شود، بزرگ ترین شهر و پایتخت کشور مالزی است. این شهر وسعتی برابر با 243 کیلومتر مربع دارد و جمعیتی در حدود 1.73 میلیون نفر را در خودش جای داده است. جالب است بدانید که کوالالامپور تنها شهر جهانی مالزی بوده و از جمله جوامع شهری جنوب آسیاست که پیشرفت بسیار زیاد و قابل توجهی در سیستم شهری و جمعیت افراد ساکن خود داشته است. با این اوصاف، طبیعی است که کوالالامپور نه تنها مرکز فرهنگی، مالی و اقتصادی مالزی بلکه قطب با اهمیتی در میان کشورهای جنوب آسیا محسوب شود. ​​​​​​​

دانستنی های شهر کوالالامپور

جاذبه گردشگری

از جمله جاذبه های محبوب کوالالامپور می توان به بلندترین برج های دوقلوی جهان یعنی برج های دو قلوی پتروناس، مرکز خرید پاویلیون کوالالامپور، آکواریوم شهر، باغ پرندگان، باغ گیاه شناسی پردانا، غارهای باتو و شب بازار پتالینگ اشاره کرد. در کنار همه این ها باید بدانید که کوالالامپور مقصدی مورد توجه برای شکم گردی و گشت و گذار میان خوشمزه های محلی و بین المللی است. رستوران ها و کافه های بسیار متنوعی در شهر کوالالامپور به چشم می خورند که به تنهایی یکی از جذابیت های پایتخت مالزی محسوب می شوند.

  •  

آب و هوای کوالالامپور

این شهر دارای آب و هوایی استوایی با بارندگی فراوان و درجه حرارت بالایی می باشد و وجود کوهستان تیتوانگ در غرب و جزیره کوهستانی اندونزیایی در شرق این شهر آب و هوای کوالالامپور را به شدت تحت تاثیر قرار داده است ، درجه حرارت این شهر به دلیل نزدیک بودن به خط استوا بالا می باشد و معمولا کمترین درجه حرارت ۲۲ درجه و در گرمترین ساعات تا ۳۳ درجه خواهد رسید .

  •  

 مراکز خرید در کوالالامپور

هیچ سفری کامل نمی‌شود مگر اینکه حتماً در میان بازارها و مراکز خرید اوقاتی را سپری نمود. اگر شهری چون کوالالامپور مقصد سفر توریستی قرار گیرد حتما باید به مراکز خرید چندین بار سر زد زیرا که در آن ها می توان بهترین سوغاتی ها و یادگاری ها را یافت. اگر بخواهیم از چند مرکز خرید در شهر کوالالامپور نامی ببریم باید بگوییم: مرکز خرید پاویلیون، مرکز خرید وان اوتاما، مرکز خرید استار هیل گالری.

نقشه مترو کوالالامپور

هزینه سفر به کوالالامپور

درباره کوالالامپور بیشتر بدانید