بیسان تور تور ترکیه تور آنکارا

تور های آنکارا

نوع نمایش
  • جدول
  • خلاصه

درباره آنکارا

اگرچه استانبول شناخته شده ترین و پرجمعیت ترین شهر ترکیه است، اما آنکارا پایتخت این کشور اروپایی است؛ اگر می خواهید از شلوغی استانبول فرار کنید اما همچنان در یک شهر پیشرفته جهانی باشید، آنکارا مکان بسیار خوبی برای رفتن است. آنکارا دومین شهر بزرگ ترکیه پس از استانبول است که در شمال غربی این کشور واقع شده است. آنکارا برای شهروندان سکولار ترکیه اهمیت نمادین دارد. این شهر جایی است که از آنجا دوره جدیدی برای مردم ترکیه آغاز شد و آن را تبدیل به نماد استقلال، توسعه و مدرنیته این کشور کرد.

آنکارا مرکز سیاسی و اداری ترکیه و یک شهر بزرگ و مدرن دانشگاهی است! به همین دلیل بخش زیادی از جمعیت آن را کارمندان، کارگران دولتی و دانشجویان تشکیل می‌دهند. همچنین این شهر به ‌عنوان پایتخت، محل زندگی اغلب دیپلمات‌های خارجی و کارکنان سفارت‌های کشورهای خارجی در ترکیه است و همین موضوع، به این شهر، چهره متفاوتی نسبت به دیگر شهرهای ترکیه داده است.

آب و هو در شهر آنکارا

بهترین زمان ها برای سفر به آنکارا فصل بهار است چرا که در این زمان گاها باران بهاری می بارد و چهره ی شهر را دلنشین تر می کند. تابستان در آنکارا شباهت زیادی به این فصل در تهران دارد با این تفاوت که آلودگی هوا در آن کمتر است. تابستان زمان اوج سفرها به این شهر محسوب می شود؛ بخصوص ماه های ابتدایی آن که آب و هوا برای سفر بسیار مناسب و خوب است.

تاریخچه شهر آنکارا

نام قدیمی آنکارا، آنگورا و آنقره بوده است؛ شهری که چشم اندازی از قلعه ها و ویرانه های قدیمی از تمدن های هیتی، فریگی، هلنیستی، رومی، بیزانسی و عثمانی را در خود جای داده است. نام آنکارا از کلمه سلتی آنسیرا (Ancyra) به معنی لنگر گرفته شده است. دلیل اصلی استفاده از نام لنگر در شهری که دریا ندارد، دقیقا مشخص نیست، هرچند افسانه‌هایی نیز در این باره وجود دارد.

تاریخ دقیق تاسیس آنکارا که در مرکز منطقه آناتولی قرار دارد و در قدیم به آنگورا شهرت داشته، مشخص نیست، اما شواهد باستان‌‌شناسی نشان می‌دهد که حداقل از عصر برنز انسان ها در این منطقه ساکن بوده اند و در پایان هزاره دوم قبل از میلاد منطقه پر رونقی بوده است.

شکم گردی در آنکارا

معروف‌ترین غذاهای ترکی در همه جای ترکیه از جمله آنکارا، محبوب و مشهورند. غذاهایی مثل اسکندر کباب (Iskender Kebab)، دونر کباب (Doner Kebab)، کوفته (kofte)، دلمه (Dolma)، بورک (borek) و مانتی (Manti). همه این غذاهای خوشمزه و هیجان‌انگیز را در اغلب رستوران‌های سنتی و مدرن آنکارا پیدا می‌کنید. در اینجا به چند مورد از غذاهایی که بیشتر در آنکارا طرفدار دارند اشاره کردیم.

هزینه های سفر به آنکارا

درباره آنکارا بیشتر بدانید