بیسان تور تور ترکیه تور مارماریس

درباره مارماریس

مارماریس شهری بندری در سواحل مدیترانه است که در جنوب غرب ترکیه و در استان موغله واقع شده‌است. مارماریس به‌دلیل واقع شدن میان رشته‌کوه‌های کنار دریا بسیار مشهور است. این شهر همچنین با دو لنگرگاه اصلی و بندرهای متعدد خود ، مرکزی برای کشیرانی و غواصی نیز به‌شمار می‌رود. از مارماریس به‌طور منظم ، کشتی‌های تفریحی به سمت جزیرهٔ یونانی رودرس در حرکت‌اند. 

این جزیره بر روی معادن بزرگی از سنگ مرمر قرار گرفته است؛ و به معنای شهر مرمر است. علتی که مارماریس را از دیگر شهرهای ساحلی ترکیه متمایز می‌کند، طبیعت بکر چشم‌نواز و لوکس بودن این شهر است.

مرکز شهر مارماریس، بیشترین تراکم گردشگران، را به خود اختصاص داده است و تنوع قابل توجهی در رستوران‌ها، کافه‌ها، مراکز اقامتی و سواحل دارد.

بافت تاریخی مارماریس، توسط قلعه قدیمی و بندر مارماریس محصور شده است. این قسمت از شهر با نام‌ «شهر قدیمی» هم شناخته می‌شود. ساختمان‌های بافت تاریخی مارماریس ترکیه، در قرن شانزدهم ریشه دارند؛ بنابراین در زمان عثمانیان ساخته شده‌اند.

لنگرگاه مارماریس هم یکی از محبوب‌ترین و مشهورترین مناطق شهر است که گردشگران بسیاری به آن سر می‌زنند. این قسمت از شهر مارماریس تمام عناصر یک چشم‌انداز به یادماندنی از مارماریس ترکیه را دارد و در آن قایق‌های تفریحی و کاری بسیاری را می‌بینید که پهلو گرفته‌اند. 

منطقه دالیان

منطقه دالیان مارماریس ، از لحاظ جغرافیایی در استان موغله و بین مارماریس و فتحیه قرار گرفته‌است. دالیان پر است از ویرانه‌های به جای مانده از دوران باستان است.

ایرانی‌ها می‌توانند بدون دریافت ویزا استانبول و با داشتن پاسپورتی معتبر (حداقل 6 ماه دارای اعتبار باشد) به ترکیه و استانبول سفر کنند. مدت زمان اقامت در این کشور نیز چیزی در حدود 90 روز است. 

آب و هوا

به لحاظ قرارگیری جغرافیایی شهر مارماریس، این شهر دارای اقلیم مدیترانه ای است. در واقع تابستان‌ها در این شهر بسیار گرم و مرطوب است و زمستان‌هایش هم کاملاً بارانی و سرد است. میانگین دمای هوا درمارماریس بین 10 تا 15 درجه سانتی گراد است. بهترین زمان سفر به مارماریس، فصل بهار تا اواسط تابستان است. 

فرودگاه های مارماریس

شما از طریق فرودگاه دالامان که در 90 کیلومتری مارماریس است، می‌توانید سفر خود را شروع کنید. این فرودگاه میزبان پروازهای داخلی ترکیه و پروازهای بین المللی است. از دالامان هم به وسیله اتوبوس یا اتومبیل می‌توانید به مارماریس برسید.

نقشه مترو مارماریس

جاذبه های گردشگری

بهترین جاذبه‌های مارماریس، دیدنی های‌طبیعی آن و دریای فیروزه‌ای و سواحل بسیار تمیزش آن است اما با این حال، جاذبه‌های زیبا و معروفی در این شهر وجود دارند.

از آنجایی که این شهر میان دو دریا قرار دارد، سرگرمی و ورزش‌های آبی از شاخص‌های سرگرمی در این جزیره می‌باشد. از ورزش‌های آبی می‌توان به جت اسکی ، پاراسیلینگ و غواصی اشاره کرد.

جاذبه های تاریخی

عبارتند از: قلعه مارماریس ، دالیان ( شهری با شهرت جهانی ) ، گونوسک، تنگه فیک و ساحل بهشت سه ترکیب فوق‌العاده ، روستای بییر یا درخت هواپیما ، کاروانسرای حفصه سلطان ، میدان 19 می جوانان مارماریس و دهکده تورگوت

جاذبه های تفریحی

عبارتند از: پارک آبی مارماریس ، آبشار تورگوت ، پارک ملی مارماریس ، ساحل مارماریس ، ساحل ایچملر ، ساحل ترنج ، جزیره سدیر یا ساحل کلئوپاترا ، ساحل خلیج کوملوبوک ، مجسمه آتاتورک مارماریس و سفر با کشتی‌های دریایی مارماریس

حمام ترکی یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت در سفر به مارماریس است که به هیچ وجه نمی توان از خیر آن گذشت. به شما پیشنهاد می‌کنیم که خودتان را از آرامش بی نظیری که در حمام های ترکی وجود دارد، بی نصیب نگذارید. در این حمام‌ها طیف گسترده‌ای از ماساژ، سونا و حمام ارائه می‌شود تا شما بتوانید از مزایای جوان‌سازی و سنت‌های قدیمی استفاده کنید.

جاذبه های خرید

عبارتند از: کارسی مارکت یا بازار بزرگ ، مرکز خرید نتسل مارینا  ، مرکز خرید تانساش ، مرکز خرید پوینت سنتر ، چهارشنبه بازار ایچملر ، بازارهای خیابانی در مارماریس

شکم گردی در مارماریس

قطعا از دسته غذاهای خوشمزه و معروف مارماریس بهشت ترکیه، غذاهای دریایی مدیترانه‌ای است. اگر به غذاهای دریایی مثل ماهی و میگو، صدف و خرچنگ علاقه دارید، بهترین و تازه‌ترین انواع آن را در رستوران‌های مارماریس پیدا خواهید کرد. اما اگر از طرفداران غذاهای دریایی نیستید، جای هیچ نگرانی نیست، انواع خوراک‌های محلی ترکی را نیز در این شهر می‌توانید پیدا کنید. کباب‌های معروف ترکیه مثل دونر کباب و اسکندر کباب در مارماریس هم به بهترین شکل سرو می‌شود. یک غذای محلی معروف مارماریس، پیلاو نام دارد. غذایی که از ترکیب برنج، گوشت، مرغ یا ماهی ، سبزیجات و ادویه‌های مختلف پخته می‌شود.

پیتزای ترکی هم یکی از غذاهای محبوب در مارماریس است که دو نوع دارد: پیده و لاهماجون که هر دو از ترکیب نان یا خمیر نازک با گوشت و سبزیجات و پنیر تهیه می‌شوند اما شکل ظاهری‌شان با هم تفاوت دارد.

هزینه سفر به مارماریس

درباره مارماریس بیشتر بدانید