بیسان تور تور بلغارستان تور وارنا

تور های وارنا

نوع نمایش
  • جدول
  • خلاصه

درباره وارنا

وارنا سومین شهر بزرگ بلغارستان است و یک مرکز مهم شهری، اقتصادی و سیاسی در بخش شرقی این کشور است. این شهر قدمتی چند هزار ساله دارد و امروزه مکانی مدرن با جاذبه ها و مکان های دیدنی فراوان است. در این مطلب به معرفی وارنا می پردازیم. این شهر که در ساحل شمالی خلیج وارنا در ساحل دریای سیاه قرار دارد، توسط فلات 300 متری بالاتر از سطح دریا محافظت می شود.  روس ها در سال 1828 شهر وارنا را در جریان جنگ برای آزادی یونان تصرف کردند، اما پس از خروج، شهر به ترک ها بازگشت.  در سال 1854 وارنا پایگاهی برای سربازان انگلیسی- فرانسوی شد، که در طول جنگ کریمه علیه سواستوپل فعالیت می کردند. در سال 1878 این شهر از دست ترک ها آزاد شد و با معاهده برلین به بلغارستان واگذار شد. ​​​​​​​​​​​​​​

تاریخچه وارنا

اولین آثار حضور انسان در منطقه وارنا به دوران پارینه سنگی در حدود 100 هزار سال پیش و همچنین دوران میان سنگی با یافته هایی در منطقه پوبیتی کامانی (Pobiti Kamani) برمی گردد. 13 سکونتگاه با قدمت مربوط به دوران میان سنگی متاخر و 8 سکونتگاه از اوایل عصر برنز تاکنون در زیر آب های وارنا و دریاچه بلوسلاو کشف شده است. آن ها یک مجموعه واقعی هستند که نه تنها در منطقه جنوب شرقی اروپا، بلکه که در جاهای دیگر نیز ناشناخته اند. نکروپولیس عصر مس سنگی وارنا، مربوط به حدود 4400 تا 4200 سال قبل از میلاد، در حین کارهای ساختمانی در سال 1972 کشف شد. از این تمدن به عنوان فرهنگ وارنا یاد می شود. یافته کشف شده در اینجا به عنوان ارزشمندترین اثر نکروپلیس (6.5 کیلوگرم طلای تقریبا خالص، 23.5 قیراطی) در اروپا از زمان مس سنگی متاخر شناخته شده است. این طلای نکروپلیس وارنا نشان دهنده قدیمی ترین طلای ساخته شده در جهان است. این گنج در سالن های موزه باستان شناسی این شهر به نمایش گذاشته شده است.

سواحل وارنا

بلغارستان یک مقصد محبوب برای تعطیلات است اگر به دنبال دراز کشیدن بر روی ماسه ‌های طلایی و نرم در کنار آب شفاف هستید. وارنا یک تفرجگاه دریایی معروف است و البته، بدون سواحل آن ممکن نیست. خط ساحلی شمال بندر وارنا به سمت شمال شرقی امتداد دارد و بیشتر آن شامل سواحل همراه با بخش‌های صخره ‌ای است. برخی از آنها متعلق به شهر هستند در حالی که بقیه آنها بخشی از یک زنجیره تفریحی می باشند. سواحل وارنا از یک ساحل مرکزی بزرگ تشکیل شده است که از اسکله پورت وارنا تا بخش های شمالی باغ ساحلی امتداد دارد. سپس، دو ساحل کوچکتر وجود دارد که توسط چندین اسکله کوچک محافظت می شود، به نام های ساحل افسر و ساحل راپونگی خط ساحلی بین آنها عمدتاً سنگی یا صخره ای در زیر شیب تند باغ ساحلی است.

اقتصاد وارنا

وارنا از نظر اقتصاد گردشگري؛ نقش بسيار مهمي براي مردم منطقه و مردم کشور بلغارستان دارد.اهالي اين شهر از انواع و اقسام شگردها براي کسب درآمد بهره مي‌برند. اجاره دادن سايبان و تخت در حاشيه ساحل و همينطور اجاره دادن اتومبيل، موتورسيکلت، دوچرخه و اسب‌هاي کوتاه قد، از جمله اين شگردهاست. در بازارچه‌هاي اطراف اين مناطق ساحلي، انواع و اقسام جانوران نظير طوطي، ميمون، تمساح و مارهاي کوچک و بزرگ موجود است تا گردشگران در ازاي پرداخت مبلغي آن‌ها را در اختيار گرفته و عکس يادگاري بگيرند.

وارنا یکی از شهرهای فعال و در حال توسعه بلغارستان دارای جاده های ارتباطی خوب ، هوای عالی و حمل و نقل دریایی و راه آهن است. این شهر سومین مرکز بزرگ صنعتی بلغارستان است و در امر صنعت کشتیرانی ، کشتی سازی و تعمیرات کشتی فعال می باشد.

هزینه سفر به وارنا

درباره وارنا بیشتر بدانید