بیسان تور تور مالزی تور لنکاوی

تور های لنکاوی

نوع نمایش
  • جدول
  • خلاصه

درباره لنکاوی

لنکاوی، که به طور رسمی با نام لنکاوی، جواهر کداح (Kedah) شناخته می شود، یک ناحیه و یک مجمع الجزایر متشکل از 99 جزیره (5 جزیره کوچک که فقط در جزر و مد کم قابل مشاهده می باشد) است که در دریای آندامان (Andaman) و در حدود 30 کیلومتری شمال غربی ساحل سرزمین اصلی، مالزی واقع شده است و بخشی از ایالت کداح می باشد. حداکثر طول این جزیره 30 کیلومتر است و پایتخت و بزرگترین شهر آن کوآ (Kuah) می باشد. از میان 99 جزیره تنها 4 مورد از بزرگترین آن ها دارای سکونت هستند. در 15 ژوئیه سال 2008، سلطان عبدالحلیم از کداح (Langkawi Permata Kedah) همزمان با جشن سالگرد ویژه خود، با تغییر نام جزیره به لنکاوی پرماتا کداح موافقت کرد. لنکاوی همچنین یک منطقه اداری است و پانتای چنانگ (Pantai Cenang) محبوب ترین منطقه ساحلی و توریستی در لنکاوی می باشد که سالانه ده ها هزار گردشگر از آن بازدید می کنند. 

دانستنی های شهر لنکاوی

وزارت گردشگری مالزی این جزیره را به عنوان مقصدی برای تعطیلات گردشگران ثروتمند قرار داده است، ولی خوشبختانه در عمل اینگونه نیست. البته، لنکاوی دارای چندین ساحل است که هتل های گران قیمتی در آن ها قرار دارند و جایی نیست که توریست های معمولی با درآمد متوسط بتوانند کار ویژه ای در آن انجام دهند. اما همانطور که گفته شد هنوز هم قسمت اصلی سواحل این جزیره از جمله محبوب ترین ساحل آن یعنی پانتای چنانگ و پانتای تنگاه (Pantai Tengah) با قیمت های بسیار مناسب، جذاب ترین مکان های این جزیره هستند. حتی مسافران با بودجه محدود می توانند به راحتی محل اقامت خود را در اینجا پیدا کنند، خواه یک هتل ارزان قیمت، یا یک اتاق در یکی از مهمانخانه های لنکاوی باشد.

  •  

آب و هوا

جزیره لنکاوی دارای آب و هوای استوایی است و در آن سالانه بیش از 2،400 میلی متر باران می بارد و در طول سال گرم و آفتابی است. در اینجا می توان در کل سال به تفریح و استراحت پرداخت اما برای اینکه تعطیلات خود را خراب نکنید، باید فصول با پتانسیل گردشگری بالا، متوسط و کم را در نظر بگیرید. فصل گردشگری و تعطیلات از ماه نوامبر تا مارس ادامه دارد و اوج آن از ماه ژانویه تا مارس است. این بهترین زمان برای گذراندن تعطیلات در سواحل است، زیرا باد، باران و هوای ابری مشکلی ایجاد نمی کنند. در این زمان دریا بسیار آرام و بدون موج است. فصول گردشگری متوسط از ماه آوریل تا اوت است. این زمان برای کسانی مناسب است که می خواهند در هزینه های خود صرفه جویی کنند و در عین حال اوقات خوبی نیز داشته باشند. در این زمان، ممکن است باران ببارد و آسمان ابری شود، اما همه این ها لحظه ای است.

جاذبه های گردشگری

اغلب گردشگران بر این باورند که بزرگترین جذابیت شهر لنکاوی طبیعت بکر و دست نخورده آن است. شالیزار های زیبا و گله های گاومیش که در حال چرا هستند به این جزیره چشم اندازی ساده و روستایی بخشیده است. ویژگی بارز طبیعت لنکاوی صخره های آهکی است که با جنگل های سرسبز احاطه شده اند. در این جزیره جذابیت های طبیعی بسیاری انتظار گردشگران را می کشد. قایق سواری در میان گیاهان چندل را حتما تجربه کنید. یکی دیگر از محدود جاذبه های لنکاوری غذا دادن به عقاب ها در زیستگاه طبیعی شان است. در مجاورت لنکاوی غار هایی وجود دارد که آشیانه و زیستگاه هزاران خفاش میوه خوار است. علاوه بر این گردش در جنگل های انبوه با درختان سایبانی شکل بسیار به یاد ماندنی خواهد بود.

هزینه سفر به لنکاوی

درباره لنکاوی بیشتر بدانید