بیسان تور اروپا تور اسپانیا تور بارسلون

آب و هوای بارسلون

شهر بارسلونا دارای آب و هوای مدیترانه‌ای، با زمستان‌های مرطوب و ملایم و تابستان‌های گرم و خشک است. با اینکه این شهر دارای هر ۴ فصل است، اما مدت زمان فصل‌‌ها یکسان نیست. تابستان از ماه می تا اکتبر (نیمی از سال) طول می کشد، زمستان‌ها به‌مدت ۳ ماه (دسامبر، ژانویه و فوریه) ادامه دارند و بهار و پاییز هرکدام ۱ ماه (آوریل و نوامبر) به مهمانی اسپانیایی‌ها می‌آیند. گرم‌ترین ماه سال اوت، با بیشینه دمای ۲۹  و کمینه دمای ۲۳ درجه سانتی‌گراد و سردترین ماه سال ژانویه با بیشینه دمای ۱۴ و کمینه دمای ۹ درجه سانتی‌گراد است.

بهترین زمان سفر به بارسلون

بهار و پاییز بهترین زمان ممکن برای بازدید تقریبا تمام مناطق اسپانیا است. البته ممکن است در ماه‌های اکتبر و نوامبر (۹ آبان تا ۹ آذر) در سواحل اقیانوس اطلس باران شدیدی را تجربه کنید. ماه‌های می (۱۱ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد) و اکتبر (۹ مهر تا ۹ آبان) از لحاظ آب و هوا و همین طور جمعیت، بهترین ماه‌ها برای سفر به اسپانیا هستند. دو تا هفت ماه پیش از سفر هتل مورد نظر خود را رزرو کنید، زیرا این کار ۲۷ درصد در هزینه‌های شما صرفه‌جویی می‌کند.

جاذبه های گردشگری بارسلون

بسیاری از موزه‌های شهر بارسلون رایگان هستند و بازدید از آن‌ها برای عموم آزاد است. همه موزه‌های شهر در اولین یکشنبه‌ هر ماه، رایگان هستند. البته به‌جز موزه‌ تاریخ شهر که بعدازظهر اولین شنبه‌ هر ماه، رایگان است. موزه‌ها همچنین برای گروه‌های مطالعاتی، بعدازظهر‌ چهارشنبه‌ها رایگان هستند. بسیاری از آن‌ها نیز بعد از ساعت ۳ صبح روزهای یکشنبه، هزینه‌ ورودی ندارند.

آثار آنتونی گادی

موزه تاریخ بارسلون

موزه پیکاسو

خیابان لا رامبلا (La Rambla)

محله باری گوتیک (Barri Gotic)

کلیسای جامع

فواره گادی

محله راوال (Raval)

قلعه مونژئیک (Montjuïc)

موتسرات (Montserrat)

هزینه سفر به بارسلون

نقشه مترو بارسلون

درباره اروپا بیشتر بدانید

باید ها و نباید های سفر به اروپا
اقامت در فرانسه
ماردی که هنگام اقامت در بارسلونا بید بدانید