بیسان تور تور گرجستان تور باتومی

درباره باتومی

باتومی، شهری با پس زمینه ای از تپه های پیچیده در مه است که با عنوان پایتخت تفریحی و گردشگری گرجستان، برای مسافران دلبری می کند. در میان این شهر کوچک، سازه های جذاب و چهره مدرن شهری، شما را غافلگیر می کند و نمی توانید تصور کنید چه چیزهایی در انتظار شماست. یکی از نکات جذاب این شهر، پیشرفت خارق العاده آن در طی یک قرن اخیر است، به طوری که تصویری اروپایی از یک شهر گرجستانی را پیش روی شما می گذارد. 

​​​​​​​​​​​​​​

 

شهر باتومی را بیشتر بشناسید

شهر باتومی دومین شهر بزرگ کشور گرجستان است که به سبب امکانات فوق العاده و مجللش، عنوان پایتخت توریستی گرجستان را از آن خود کرده است. باتومی از طرفی در کناره دریای سیاه و جنوب غربی کشور قرار دارد و از طرفی دیگر در دامنه رشته کوه های قفقاز واقع شده است. قرارگیری در چنین موقعیت جغرافیایی باعث شده این شهر آب و هوای معتدلی داشته باشد. از همین رو نیز در شهر باتومی پوشش گیاهی متنوعی از گل ها و گیاهان و درختان به چشم می خورد. یکی از دلایل محبوبیت این شهر نیز آب و هوای دلپذیر و متغیرش است، به طوری که در طی فصول گرم سال، اقامتگاه های ساحلی آن پر از گردشگر است و در طی فصول سرد سال و هوای برفی نیز از تعداد مسافرانش کاسته نمی شود. 

یکی از جالب توجه ترین بخش های شهر باتومی، پیشرفت سریع و رشد قابل توجه در معماری شهری‌ست. به گونه ای که در طی چند سال، سازه های چشمگیر و تغییرات بسیاری در این شهر به وجود آمد. البته تغییرات شهری باتومی تنها به ساخت سازه های مدرن محدود نمی شود و در بخش باستانی شهر نیز بازسازی هایی صورت گرفته است. 

تلفن های ضروری باتومی

پیش شماره گرجستان 0995
پیش شماره تفلیس 32
پلیس, آمبولانس, آتش نشانی 112
راهنمای فرودگاه 231-03-41
ایستگاه راه‌آهن تفلیس 133-1

کلمات و عبارات گرجی

دانستن این کلمات و عبارات گرجی به هنگام سفر حتما به کار شما خواهد آمد.

فارسی تلفظ گرجی
سلام ga-mar-jo-ba Gamarjoba
خداحافظ na-khvam-dis Nakhvamdis
لطفا tu she-id-zle-ba Tu Sheidzleba
متشکرم mad-lo-ba Madloba
بله Ki Ki
خیر ara Ara
ببخشید u-kats-ra-vad Ukatsravad
متوجه نشدم ver ga-vi-ge Ver Gavige
قیمتش چقدر است ra girs Ra girs
خیلی گران است dza-li-an dzvi-ri-a Dzalian dzviria
می توانید انگلیسی حرف بزنید؟ inglisuri itsit inglisuri itsit

هزینه سفر به باتومی

درباره باتومی بیشتر بدانید