بیسان تور تور امارات

درباره امارات

امارات متحدهٔ عربی که معمولاً امارات نامیده می‌شود، کشوری در غرب آسیا است که در شرق شبه جزیره عربستان قرار گرفته و با کشورهای عمان و عربستان سعودی مرز مشترک دارد و از طریق خلیج فارس با قطر ، بحرین و ایران مرتبط است. ابوظبی پایتخت این کشور است، درحالی‌که دبی ، پرجمعیت‌ترین شهر، و یک مرکز اقتصادی بین‌المللی است. بیشترین درازای کشور امارات متحده عربی بر مبنای داده‌های جغرافیایی 562 کیلومتر است.  امارات متحدهٔ عربی یک پادشاهی انتخابی از همبستگی هفت امارات است که شامل ابوظبی (پایتخت)، عجمان ، دبی ، فجیره ، رأس‌الخیمه ، شارجه و ام القیوین می‌شود. هر امارت توسط یک امیر اداره می‌شود که این امیران مجلس عالی اتحاد را تشکیل می‌دهند؛ امیر ابوظبی همیشه رئیس امارات متحده عربی است، درحالی‌که امیر دوبی همواره مقام نخست وزیری این کشور را برعهده دارد.

امارات متحدهٔ عربی در خاورمیانه واقع شده و با دریای عمان و خلیج فارس ، بین عمان و عربستان سعودی هم‌مرز است که این امر آن را در یک موقعیت استراتژیک در جنوب تنگه هرمز قرار می‌دهد.

دین ، زبان و واحد پول

دین

مذهب رسمی این کشور اسلام است که حدود 96% مردم را شامل می‌شود. واحد پول آن درهم است. جمعیت امارات در سال 2012 حدود 5.314.317 نفر برآورد شده و رشد جمعیت آن 3/05 درصد است و با بیش از 16 مهاجر در سال به ازای هر هزار نفر جمعیت پنجمین کشور مهاجرپذیر دنیاست.

جالب است بدانید کمتر از نیمی از اماراتی‌ها، اصالت اماراتی دارند و بقیه، مهاجرین کشورهای دیگر از جمله ایران و بحرین و هند هستند. دین بیش از 95 درصد از اهالی امارات، اسلام است. با وجود درصد بالای مهاجر در این کشور، هنوز هم آداب‌ و رسوم خاص اهالی امارات، جایگاه ویژه‌ای در این کشور دارد و پاس داشته می‌شود. مردم امارات خونگرم و مهمان‌دوست هستند.

در امارات ، بر خلاف کشور همسایه‌ا ش عربستان، که سعی بر جلوگیری از رواج دین‌های دیگر دارد. کلیسا‌های بسیاری وجود دارد. به دلیل اینکه بسیاری از آسیایی‌ها، امارات را به عنوان وطن دوم خود پذیرفته‌اند، رستوران‌ها و مراکز فرهنگی آسیایی بسیاری در این کشور وجود دارد. همچنین تعداد کمی مرکز و مدرسه اروپایی نیز در امارات  وجود دارد.

فقط 19 درصد اهالی این کشور اصلیت اماراتی دارند و 23 درصد از اعراب دیگر کشور‌ها و ایرانیان و حدود 50 درصد از اهالی جنوب آسیا هستند. زبان رسمی کشور عربی است و انگلیسی، فارسی، اردو و هندی نیز کاربرد زیادی دارد.

زبان

زبان رسمی مردم دبی عربی است  و بصورت معمول مکالمات روزمره به این زبان انجام می شود اما به دلیل وجود توریست و مهاجرین زبان انگلیسی نیز بسیار رواج دارد و همچنین به خاطر مهاجرت زیاد به این شهر از کشورهای آسیایی ، زبانهای هندی، فارسی، بنگالی و چینی هم در میان مردمان مورد استفاده است.

واحد پول

واحد پولی در امارات متحده عربی و بالطبع آن شهر مدرن دبی درهم می باشد که با علامت اختصاری  AED مشخص می شود و به طور معمول اسکناس‌ ها ی 5، 10 ،20 ،50 ، 100 ،500 و همچنین 1000 درهمی موجود هستند .

آب و هوا

آب‌وهوای امارات نیمه‌گرمسیری و خشک با تابستان‌های گرم و زمستان‌های گرم است. به‌طور کلی اقلیم این کشور در طبقه‌بندی آب‌وهوای کویری قرار می‌گیرد. گرم‌ترین ماه‌ها ژوئیه و اوت هستند که میانگین حداکثر دما در دشت‌های ساحلی به بالای 45 درجه سلسیوس (113 درجه فارنهایت) می‌رسد. در کوه‌های الحجر دما به‌طور قابل‌توجهی پایین‌تر است که به دلیل افزایش ارتفاع است. میانگین حداقل دما در ژانویه و فوریه بین 10 و 14 درجه سلسیوس (50 و 57 درجه فارنهایت) است. در اواخر ماه‌های تابستان، باد مرطوب جنوب شرقی، منطقهٔ ساحلی را به ویژه ناخوشایند می‌کند. میانگین بارندگی سالانه در نواحی ساحلی کمتر از 120 میلیمتر (4.7 اینچ) است، اما در برخی مناطق کوهستانی بارندگی سالانه اغلب به 350 میلیمتر (13.8اینچ) می‌رسد. باران در منطقهٔ ساحلی به صورت بارش‌های سیل‌آسا و کوتاه در طول ماه‌های زمستان می‌بارد، که گاهی منجر به سیل در بسترهای خشک رود می‌شود. این منطقه مستعد طوفان‌های گرد و غبار گاه به گاه و طوفان شن است که می‌تواند دید را به شدت کاهش دهد.

شهرهای مهم

امارات از مجموع هفت امارت یا همان شیخ نشین شکل گرفته است. به همین دلیل این کشور به کشور شیخ نشین ها معروف شده است.

این 7 شیخ نشین عبارت‌اند از:

ابوظبی دبی (Abu Dhabi) ، دبی (Dubai) ، شارجه (Al Sharjah) ، بندر فجیره (Fujairah) ، رأس الخیمه (Ras al Khaimah) ، ام القیوین (Umm Al Quawain) و عجمان (Ajman)

غذا در امارات

یکی از بهترین و خوشمزه ترین غذاها در دبی آن غذایی است که در تهیه و طبخ آن از گوشت به خصوص گوشت شتر استفاده شده باشد و درست به همین دلیل است که در فرهنگ غذایی دبی گوشت از اهمیت خاصی برخوردار است و اغلب غذاها با گوشت طبخ می شوند و البته نا گفته نماند که این شهر برای افرادی که به غذاهای دریایی علاقه وافر دارند نیز می تواند به بهترین شهر تبدیل شود چرا که در دبی بی همتاترین و عالی ترین رستوران های دریایی وجود دارد و شما می توانید در این رستوران ها از موجودات دریایی خلیج فارس نهایت لذت را ببرید . 

بهترین غذاها شامل:

قوزی ( ghuzi ) ، کوشاری ( Koshari ) ، گوشت شتر ، ماهی دودی مکرل ( Smoked mackerel dip ) ، شاورما ( SHAWARMA ) ، الهریس ( Al Harees ) ، سینی هشت پا و خرچنگ ( Grilled Octopus ) ، مچبوس ( machboos ) ، هوموس ( Hummus ) ، کوسا دلمه کدو ( Kousa Mahshi ) و آش آسارایا ( Esh asarya )

شرایط ویزا / مدارک لازم سفر

دریافت ویزا از شرایط بی چون و چرای ورود به این شیخ نشین عربی می‌باشد.

ویزای دبی در انواع ویزای توریستی دبی، ویزای تحصیلی دبی، ویزای تجاری و ویزای کاری دبی صادر میشود. به طور کلی دریافت ویزای دبی کار دشواری نیست، به خصوص ویزای توریستی امارات برای ایرانیان شرایط دشواری ندارد. ویزای توریستی دبی به صورت سینگل و مالتی صادر میشود. با اخذ ویزای دبی به صورت یکبار ورود تنها یکبار میتوانید به دبی وارد شده و تا پایان مدت ویزا در آنجا بمانید. اما با دریافت ویزای چندبار ورود دبی می توانید برای تعداد نامحدود بدون نیاز به اخذ مجدد ویزا وارد کشور امارات شوید.

شرایط اخذ ویزای دبی به شرح زیر می‌باشد:

 دختران زیر 18 سال تحت هیچ شرایطی نمی‌توانند برای اخذ ویزای دبی به صورت انفرادی اقدام کنند.

 آقایان زیر 18 سال برای دریافت ویزای امارات به صورت انفرادی، ملزم به ارائه ی شناسنامه پدر و مادر خود هستند.

اگر از هر فرودگاهی غیر از فرودگاه دبی (ابوظبی، شارجه و …) به امارات وارد می‌شوید، باید در فرم درخواست اخذ ویزای امارات افسر ویزا را از این مسئله آگاه کنید.

 با توجه به اینکه اعتبار ویزای توریستی دبی 14 روز معتبر است، اگر  بنا به هر دلیلی بیشتر از 14 روز در دبی  اقامت داشته باشید مشمول جریمه می شوید.

داشتن بیمه نامه مسافرتی کشور امارات برای متقاضیان ویزای دبی الزامیست. (این بیمه نامه بایستی توسط کشور امارات و از طریق کارگزاران معتبر ویزای دبی صادر شود)

صدور ویزای دبی برای آقایان زیر 50 سال مجرد از سر گرفته شد. بر طبق این اطلاعیه آقایان مانند سابق می‌توانند برای دریافت ویزا و سفر به دبی اقدام کنند.

مدارک لازم ویزای دبی:

اسکن پاسپورت ( صفحه اول ) با حداقل 7 ماه اعتبار  اسکن شناسنامه ( تمام صفحات )  اسکن کارت ملی ( پشت و رو )  اسکن عکس 4*3

بهترین فصل سفر و اختلاف ساعت

بهترین زمان فصل سفر به دبی همان طور که می دانید از ماه نوامبر تا فوریه برابر با آبان تا آخر بهمن ماه است. در این فصل بیشترین بازدیدکنندگان به سوی شهر زیبای دبی می روند تا از مکانات زیبای شهر، ورزش های آبی با کیفیت استفاده کنند. از آبان تا بهمن هوای دبی بسیار مطبوع و دلپذیر است و درجه ی هوای آن معمولا بین 20 تا27 درجه ی سانتی گراد در روز است. پاییز و زمستان بهترین موقعیت برای شنا در ساحل های کشور دبی محسوب می شود. شما نه تنها می توانید از ساحل های جذاب دبی بازدید کنید بلکه تورهای کویر دبی نیز می تواند بخشی از سفر شما باشید. ماه آبان، آذر، دی و بهمن بهترین زمان فصل سفر به دبی به شمار می روند.

دبی با فاصله 601 کیلومتر از ایران 30 دقیقه اختلاف زمان با ایران دارد و ساعت دبی نیم ساعت جلوتر است. به عنوان مثال اگر در حال حاضر ساعت ایران، ساعت 09:00 باشد در دبی ساعت 9:30 است.

درباره امارات بیشتر بدانید