بیسان تور تور آذربایجان

تور های آذربایجان

نوع نمایش
  • جدول
  • خلاصه

درباره آذربایجان

آذربایجان در جنوب شرقی اروپا / جنوب غربی آسیا بین ارمنستان و دریای خزر واقع شده است. در مقایسه جمهوری آذربایجان و ایالت مین باید گفت که این کشور کوچکتر از این استان است و مساحت 86600 کیلومتر مربع (33436 مایل مربع) دارا میباشد. این منطقه شامل جمهوری خودمختار نخجوان و قره باغ کوهستانی خودمختار میباشد. جمهوری آذربایجان از مرز شمالی خود با روسیه همسایه است،با دریای خزر در شرق خود، با ایران در جنوب خود،با ارمنستان در غرب خود و با گرجستان در شمال غرب خود همسایه هستند. طول مرز آذربایجان بالغ بر 2013 کیلومتر (1251 مایل) است .

 

 

اقتصاد آذربایجان

ذخایر مهم نفت و گاز طبیعی نقطه اتکای اقتصاد در کشور آذربایجان می باشد و زیر بنای صنایع آن محسوب می شود.در صنعت کشاورزی نیز بخش کشاورزی کالاهای مختلف صادراتی از جمله پنبه وتنباکو رانیزتولید می کند .همچنین ماهی نیز از درآمدهای مهم و صادراتی این کشور می باشد که از دریای خزر صید می گردد. در سال های اخیر کشور آذربایجان توجه ویژه ای به توریست و فروش تور آذربایجان داشته است.

آب و هوا آذربایجان

آب و هوا در این کشور نیمه گرمسیری در بخش های شرقی و مرکزی است. در مناطق کوهستانی آب و هوا آذربایجان مانند آلپ است.بخش جنوب شرقی کشور دارای آب و هوای نیمه گرمسیری و مرطوب است.

متوسط دما در پایتخت، باکو، در ماه جولای 25 درجه سانتی گراد است. در ژانویه است میانگین دمای باکو 4 درجه سانتی گراد (39 درجه فارنهایت) است.بارش با توجه به مناطق آب و هوایی متفاوت است.بارش متوسط برای بسیاری از کشور تنها حدود 15 تا 25 سانتی متر (6 تا 10 اینچ) است. با این حال، در بالاترین ارتفاعات قفقاز و در زمینهای پست لنکران، میزان بارش سالانه می تواند 100 سانتی متر (39 اینچ) تجاوز کند.

زبان آذربایجان

در آذربایجان (آذری) زبان رسمی آذربایجان است که یک زبان مربوط به ترکیه است و همچنین در شمال غربی ایران سخن گفته میشود.در سال 1995، حدود 89 درصد از جمعیت آذری؛ 3٪ کرد زبان،2٪ روسیه 6٪ارمنستان بودند.  90 درصد جمعیت آذربایجان را مسلمانان شیعه تشکیل می دهند اما با این حال خوب است بدانید آذربایجان کشوری سکولار است و در این سرزمین آزادی مذهبی وجود دارد. این بدان معناست که قوانین مذهبی در این کشور وجود ندارد. 

درباره آذربایجان بیشتر بدانید