بیسان تور تور هند

مقصد بعدی خود را انتخاب کنید

درباره هند

هندوستان به عنوان یکی از بزرگترین و البته زیباترین کشورهای جهان هرساله موردتوجه مسافران و گردشگران زیادی قرار می‌گیرد. وسعت هندوستان به‌قدری زیاد است که تنها با یک‌بار سفر به این کشور، نمی‌توان تمام زیبایی‌های این کشور را دید و تنها بخش کوچکی از زیبایی‌های آن با چندین دفعه سفر به این سرزمین پهناور، قابل‌مشاهده است. 

دین مردم هند

هندوستان در دسته دولت‌های سکولار قرار دارد؛ به این معنا که یک دین رسمی شناخته شده‌ای ندارند. به‌طور کلی، چهار گروه از ادیان بزرگ جهان در شبه جزیره هند متولد شده‌اند که شامل هندوئیسم، آیین بودایی، جین و سیک می‌شوند.دین در طول تاریخ این کشور، بخش بسیار مهمی از فرهنگ هندوستان محسوب می‌شود. در سال 2011 یک سرشماری برای مشخص‌کردن دین اهالی هندوستان صورت‌گرفت و آمارهایی در این خصوص به ثبت رسید. این آمار حاکی از آن است که 79.8 درصد از جمعیت مردم هندوستان دارای دین هندوئیسم، 14.2 درصد مردم، دین اسلام و 6 درصد باقی‌مانده به دین‌هایی اعم از مسیحیت، سیکیسم، بودیسم، جینیسم و مذاهب مختلف بومی دیگر، معتقد هستند.

زبان مردم هندوستان

راهنمای سفر به هندوستان به تنوع زیاد زبان مردمان این سرزمین اشاره می‌کند. آمارها حاکی از آن است که مردم هندوستان در اقصی‌نقاط این کشور به بیش از 1000 زبان با یکدیگر صحبت می‌کنند. در مجموع، 428 زبان در کشور هندوستان وجود دارد که از این مجموع، 13 زبان آن منسوخ‌شده و امروزه 415 زبان زنده وجود دارد. اهالی هر یک از ایالات موجود در هند با زبان رسمی و ملی ویژه‌ی خود با یکدیگر سخن می‌گویند.اما زبان رسمی هند که در قانون اساسی این کشور به رسمیت شناخته شده است، زبان هندی است. به‌طورکلی 22 زبان در ایالت‌های مختلف این کشور به رسمیت شناخته شده‌اند که شامل هندی، زبان اردو، زبان آسامی، زبان اوریه، زبان بنگالی، بودو، زبان پنجابی، زبان تلگو، زبان تامیلی، زبان دوگری، زبان سانتالی، زبان سانسکریت، زبان سندی، زبان گجراتی، زبان کنکانی، زبان کشمیری، زبان کانارا، زبان مالایالم، زبان میتهیلی، مایتیلی، مرآتی و نپالی می‌شوند.لازم به ذکر است که تمامی این زبان‌ها در دو دسته دراویدی و هندو اروپایی، تقسیم‌بندی می‌شوند؛ به این صورت که زبان‌های دسته دراویدی بیشتر در جنوب کشور هند، رواج دارند.

آب و هوای هند

آب و هوای هند طیف وسیعی از شرایط آب و هوایی را در مقیاس وسیع جغرافیایی و توپوگرافی های گوناگون به وجود می آورد که باعث می شود تعاریف دشوار باشد. براساس سیستم Köppen، هندوستان دارای شش نوع زیرمجموعه آب و هوایی است که شامل کویر خشک در غرب، تپه آلپاین و یخچالهای طبیعی در شمال و مناطق گرمسیری مرطوب از جنگل های بارانی در جنوب غربی و جزایر است. بسیاری از مناطق دارای آب و هوای کاملا متفاوت میباشد. کشور دارای چهار فصل است: زمستان (دسامبر، ژانویه و فوریه)، تابستان (ماه مارس، آوریل و مه)، فصل بارانی (ژوئن تا سپتامبر) و دوره پس از موسمی (از اکتبر تا نوامبر).

درباره هند بیشتر بدانید