ویزا چین

هیچ کس نمی تواند این موضوع را انکار کند که چین یکی از زیباترین کشورهای جهان است. جاذبه های گردشگری ای که در پهنه ی این کشور گسترده شده است، باور نکردنی است. اگر بخواهید برای گردش به کشورافسانه ها بروید، نیاز دارید تا قبل از هر چیز ویزای آن را داشته باشید.

ویزا چین

🇨🇳در صورتی که بخواهید برای مقاصد توریستی به چین سفر کنید باید ویزای توریستی آن را داشته باشید و این ویزا برای این هدف و یا برای افرادی که بخواهند خانواده ی خود را ببینند، صادر می شود. برای اخذ ویزا نیازی به حضور خود شخص به سفارت چین که در شهر تهران قرار گرفته است، نیست و فقط با دادن مدارک مورد نیاز به هرشخصی که خودتان تعیین کنید، می توانید ویزا را دریافت کنید. به عبارت دیگر، مانند بعضی از کشورهای دیگر، برای گرفتن ویزای چین نیازی به مصاحبه نیست اما نیاز است تا مدارک کامل باشد.

  •  

مدت اعتبار ویزای چین حدود۲تا شش هفته است و در صورتی که شخص به هر دلیل بیشتر ایز این زمان بخواهد در چین بماند، این اجازه به او داده نمی شود. در مورد ویزای کاری، بحث کاملا متفاوت است و حتما حضور شخص خواهان در سفارت اجباری است چون باید مصاحبه انجام شود.

مدارک مورد نیاز

📄برای درخواست ویزای چین، فقط باید اصل پاسپورت خود را با بیشتر از ۶ ماه و ۱۰ روز اعتبار، ۲ قطعه عکس ۴×۶ و تمکن مالی بالای 35,000,000 تومان ارائه کنید.

🛑توجه داشته باشید که لزومی به ارائه بیمه مسافرتی، بلیط رفت و برگشت هوایپما و واچر هتل نیست.

شرایط اخذ ویزای توریستی چین

⭕️تنها شرط اخذ ویزای توریستی چین، تمکن مالی است. تمکن مالی ویزای چین باید به ریال صادر شود و برای هر نفر، مبلغ 35,000,000 تومان باشد. در صورتی که مبلغ تمکن مالی شما بیشتر از این مبلغ باشد، شانس بهتری برای اخذ ویزای چین خواهید داشت.

مدت اعتبار ویزای چین + مدت زمان جوابدهی ویزای چین

مدت زمان اعتبار ویزای چین، ۹۰ روز است اما شما بیشتر از ۳۰ روز نمی‌توانید در چین اقامت داشته باشید. مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای عادی چین ۱۰ روز کاری، مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای فوری چین ۶ روز کاری و مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای خیلی فوری چین ۳ روز کاری می‌باشد.

آدرس سفارت

📍سفارت چین در ایران در آدرس تهران، اقدسیه، موحد دانش، روبروی آتش نشانی، پلاک ۷۳ واقع شده است.

  •  

🛑برای مراجعه به این سفارت می‌توانید روزهای یکشنبه تا پنجشنبه ساعات ۸:۳۰ تا ۱۲:۳۰ و ۱۴:۳۰ تا ۱۶:۳۰ مراجعه کنید.