ویزا غنا

غنا، کشوری است در ساحل غربی آفریقا، که یکی از پر رونق ترین مظاهر دموکراسی در این قاره به حساب می آید. این کشور، در یکی از پر هرج و مرج ترین مناطق روی زمین، اغلب به عنوان “جزیره صلح”نامیده می شود واقع شده است.

ویزا غنا

🇬🇭 غنا، کشوری است در ساحل غربی آفریقا، که یکی از پر رونق ترین مظاهر دموکراسی در این قاره به حساب می آید. این کشور، در یکی از پر هرج و مرج ترین مناطق روی زمین، اغلب به عنوان “جزیره صلح”نامیده می شود واقع شده است. همسایگان این کشور عبارتند از توگو در شرق، ساحل عاج در غرب، بورکینا فاسو در شمال و خلیج گینه در جنوب.اما اگر قصد دارید به این کشور زیبا سفر کنید باید در جریان باشید که نیاز به اخذ ویزای غنا دارید.به همین منظور ما تلاش کرده ایم تا اطلاعات و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای غنا را در اختیار شما قرار دهیم.

انواع ویزا غنا

👷🏻‍♂️ ویزای کار

🪙 ویزای تجاری

👨🏻‍💻 ویزای تحصیلی

🧳 ویزای توریستی

1️⃣ ویزای یک بار ورود

2️⃣ ویزای چند بار ورود

مدارک مورد نیاز

🎫  رزرو هتل

📕 اصل پاسپورت

👨🏻‍🔬 آزمایش تب زرد

📄 فرم درخواست ویزا

📜 برگه واکسیناسیون در مقابل تب زود .

📩 دعوت نامه و معرفی نامه از کشور غنا .

📷 ۳ قطعه عکس رنگی با پس زمینه سفید ۶ در ۴ که در ۶ ماه اخیر گرفته شده باشد ( عکس پاسپورت نباشد)

هزینه ویزا غنا

🛬 ویزای ترانزیت – ۷۰ یورو

1️⃣ ویزای یک بار ورود – ۷۰ یورو

🔢 ویزای چند بار ورود – ۱۰۰ یورو

نکات مهم

🕘 کلیه ویزاها طی مدت ۴۸ ساعت از زمان تحویل مدارک بررسی و صادر می شوند.

 •  

💸 پرداخت توسط پول نقد یا پست (در صورت داشتن مجوز) از طرف متقاضی دریافت می گردد.

 •  

🏠 متقاضیانی که اجازه اقامت دارند می بایست کپی اجازه اقامت خود را با قید تاریخ انقضا با اعتبار ۶ ماهه از زمان تقاضای ویزا ارائه دهند.

 •  

📃 در ویزای تتوریستی قید اسم و آدرس دو معرف (طبق بند قبل) که یکی از آنها می تواند مربوط به شخص و دیگری هتل محل اقامت متقاضی باشد، ضروری است.

 •  

📝 فرم تقاضای ویزای تجاری می بایست به همراه یک نامه به زبان انگلیسی از طرف شریک کاری متقاضی که اقامت وی را تضمین کرده و علت سفر را توضیح می دهد به سفارت تسلیم شود.

 •  

📋 درخواستها می بایست به همراه قرارداد کار و اشتغال به کنسولگری ارائه شوند. مشخصات دو معرف، که یکی از آنها حتما باید شرکتی در غنا باشد که متقاضی را به کار دعوت کرده، ارائه شوند.

 •  

1️⃣ ویزای یک بار ورود غنا ۳ ماه اعتبار دارد، به این معنا که ویزا در صورت عدم استفاده بعد از مدت ۳ ماه از تاریخ صدور باطل می شود. البته مدت مجاز اقامت در هر بار ورود به غنا توسط واحد گذرنامه و در زمان ورود به غنا تعیین خواهد شد.

 •  

🔢 ویزای چند بار ورود (برای مثال شش ماهه) بدان معنی است که متقاضی می تواند طی ۶ ماه به کشور غنا از تاریخ صدور ویزا وارد شود.این کاربه متقاضی این اجازه را نمی دهد که در کشور غنا به مدت شش (۶) ماه اقامت داشته باشد. مدت مجاز اقامت در هر بار ورود به غنا توسط واحد گذرنامه و در زمان ورود به غنا تعیین خواهد شد.

 •  

👨🏼‍💻 متقاضیان ویزای تحصیلی می بایست نامه ای از موسسه / مدرسه و یا استاد مربوطه با ذکر علت سفر و منبع تامین مالی در طول اقامت در غنا به زبان انگلیسی همراه داشته باشند.متقاضی همچنین باید نامه پذیرش از طرف موسسه / مدرسه محل تحصیل را ضمیمه مدارک خود نماید. لطفا از این موسسه به عنوان یکی از معرف های خود استفاده نمائید.

 •  

🧍🏼‍♂️ هر متقاضی به دو معرف نیاز دارد. لطفا اسامی و مشخصات آنها شامل آدرس و تلفن تماس منزل و محل کار، همکاران تجاری، و مشخصات شرکت را در غنا در اختیار کنسولگری قرار دهید. همچنین ارائه آدرس و تلفن هتل محل اقامت به عنوان مرجع دوم مورد استفاده قرار خواهد گرفت.این کنسولگری می تواند در صورت نیاز با هر یک از معرف ها در غنا تماس گرفته و درخواست ضمانتنامه نماید.

آدرس سفارت

📍 آدرس:

تهران، خیابان زعفرانیه، خیابان امیری سوری، پلاک ۵

 •  

📞 تلفن:

۲۲۴۲۱۴۴۷ -۲۲۱۷۵۳۶۳

 •  

🕙 ساعت کاری بخش کنسولی :

یکشنبه تا پنجشنبه و از ساعت ۱۰ الی ۱۴:۳۰

 •  

🕘 ساعت کاری سفارت :

روزهای یکشنبه تا پنجشنبه و از ساعت ۹:۰۰ الی ۱۵:۳۰