سرزمین شنی آنتالیا Sand Land Antalya
1401/02/17
آنتالیا
Sand
سرزمین
Land
Antalya
شنی
سرزمین شنی یا سندلند آنتالیا مجموعه‌ای از سازه‌ها و مجسمه‌های هنرمندانه و زیبای ماسه‌ای و نمایشگاهی عظیم از شن‌های طرح دار است که از شخصیت‌ها و نماد‌های مختلف و به دست مجسمه سازان ترکیه و تنها بوسیله‌ی آب و ماسه ساخته شده است.

سرزمین شنی یا سندلند آنتالیا مجموعه‌ای از سازه‌ها و مجسمه‌های هنرمندانه و زیبای ماسه‌ای و نمایشگاهی عظیم از شن‌های طرح دار است که از شخصیت‎ها و نماد‌های مختلف و به دست مجسمه سازان ترکیه و تنها بوسیله‌ی آب و ماسه ساخته شده است.
نام دیگر این مکان، موزه‌ی شن و مجسمه آنتالیا می‌باشد و همه ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. این مجموعه در زمینی به مساحت 7000 متر مربع و در منطقه لارا در کنار سواحل لارا واقع شده است و 11 سال از تاسیس آن می‌گذرد.

 


سرزمین شنی آنتالیا دارای مجسمه‌هایی نظیر مجسمه‌های ماسه‌ای مهم و زیبا، نمادهای مختلف و مکان‌ها و شخصیت‌های مهم تاریخی سراسر جهان است. همه ساله در ماه‌های می و دسامبر فستیوال سندلند در حال برگزاری می‌باشد و مجسمه‌سازان شنی از سراسر جهان به آنتالیا سفر می‌کنند تا با بیش از 10000 تن شن، مجسمه‌های شنی با جزئیات جالبی که دیدنشان متحیرتان خواهد کرد هنر خود را به نمایش درآورند و مجسمه‌های زیبا و دیدنی بسازند. از جمله بناهای تاریخی این سرزمین شنی می‌توان به برج ایفل، تاج محل، اهرام مصر، تندیس مسیح منجی، کلوسئوم رم و ... اشاره کرد.


                                                   همه ساله چند مجسمه‌ی ماسه‌ای نیز به این مجموعه اضافه می‌گردد چراکه طرح‌ها توسط خود مجسمه سازان انتخاب می‌شوند به همین دلیل  بعید نیست در آینده نمادی از ایران به این سرزمین جذاب افزوده شود. از جمله ویژگی‌های منحصر به فرد این سرزمین شنی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
در این فستیوال می‌توانید شن بازی کنید و در این بازی هم برنده شوید. شرکت در این جشنواره برای هنرمندان اقصی نقاط دنیا امکان پذیر است و هنرمندان در محیطی آرام، سازه‌های شنی خود را به نمایش عموم درمی‌آورند.
سازمان آثار طراحی جهانی بطور مستقیم برگزارکننده جشنواره بین المللی مجسمه‌های شنی آنتالیا هستند و همه ساله موضوع جدیدی از طرف این سازمان برای مسابقه انتخاب می‌شود.
در کنار سازمان طراحی، شهرداری آنتالیا، انجمن روزنامه نگاران، بنیاد توسعه آنتالیا و وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه نیز به برگزاری هر چه بهتر این فستیوال کمک می‌کنند.
این سرزمین مکان تفریحی جذابی است که می‌توان در آن با خانواده ساعات شادی را سپری کرد.

 


نظرات 0 نظر ثبت شده
نام
نام خانوادگی
متن پیام