پیست اسکی ساکلیکنت آنتالیا Saklikent Ski Resort Antalya

پیست اسکی ساکلیکنت در تنگه ساکلیکنت، یکی از بزرگترین، طولانی‌ترین و عمیق‌ترین تنگه‌های ترکیه که به شهر مخفی نیز معروف است قرار داشته و به سبب برف‌های موجود در کوه‌های اطراف دارای آب بسیار خنکی است. بیشتر بازدیدکنندگان از مسیرهای چوبی به سمت پایین دره می‌روند و همچنین قایق‌های بادی در رودخانه گردشگران را برای گشت و گذار به تنگه می برند. در این محل خانه‌های درختی نیز وجود دارند که در آنها می‌توان شب را زیر نور زیبای ستاره‌ها سپری کرد.

پیست اسکی ساکلیکنت از برترین جاذبه‌های طبیعی و تفریحی در آنتالیاست و در نزدیکی شهر محبوب و توریستی آنتالیا در رشته کوه توروس با ارتفاع 1850 متر بالاتر از سطح دریا قرار گرفته است.
این تفرجگاه در واقع رودخانه‌ای است که فصل زمستان نور خورشید نمی‌تواند به رودخانه نفوذ کند و همچنین غارهای کشف شده در اطراف رودخانه هم جالب توجه است.
علاوه بر اسکی می‌توان از استخرهای سرپوشیده و گرم، حمام ترکی، مراکز تناسب اندام و ماساژ لذت برد. بالا رفتن از کوه و سوار شدن تله کابین، قطعا ارزش دیدن را برای هر مسافر تور ترکیه دارد. ساکلیکنت آنتالیا تفرجگاهی زمستانی است که از نوامبر تا می (تقریبا یک و نیم الی دو ماه) توجه علاقمندان به اسکی و تفریحات زمستانی را به سمت خود می‌کشاند.


در این منطقه جاذبه‌های گردشگری متعددی وجود دارند اما با این حال معماری و طراحی جذاب این پیست، طرفداران زیادی را بخود اختصاص داده است.
اکثر بازدیدکنندگان این منطقه صبح‌ها اسکی می‌کنند و بعد از ظهر را به شنا در آب دریای مدیترانه اختصاص می‌دهند.
هتل‌ها، رستوران‌های لوکس و متنوع، کلبه‌های قدیمی، تله کابین‌ها، مغازه‌ها و بازار از دیگر جاذبه‌های منطقه ساکلیکنت هستند که بهترین خدمات و امکانات رفاهی را به گردشگران ارائه می‌کنند.

این پیست در تنگه ساکلیکنت، یکی از بزرگترین، طولانی‌ترین و عمیق‌ترین تنگه‌های ترکیه که به شهر مخفی نیز معروف است قرار داشته و به سبب برف‌های موجود در کوه‌های اطراف دارای آب بسیار خنکی است.
بیشتر بازدیدکنندگان از مسیرهای چوبی به سمت پایین دره می‌روند و همچنین قایق‌های بادی در رودخانه گردشگران را برای گشت و گذار به تنگه می برند. در این محل خانه‌های درختی نیز وجود دارند که در آنها می‌توان شب را زیر نور زیبای ستاره‌ها سپری کرد.
پیست اسکی ساکلیکنت آنتالیا از بخش‌های متنوعی برخوردار است و شامل تفریحات بسیاری می‌شود مانند تیوپ سواری، پاراگلایدر، کوهنوردی، تله‌کابین و پیاده روی در برف.
امکان آموزش در این محل وجود دارد و پیست اسکی ساکلیکنت تنها 50 کیلومتر از فرودگاه آنتالیا فاصله دارد.