مرکز اپرا و تئاتر باله آکادمی ملی باکو Academic Opera and ballet theatre

خانه اپرا باکو در دوران امپراطوری روسیه با الهام گرفتن از معماری امپریالیستی و نمایی زرد و مشکی و متمایز درسال 1911 میلادی توسط برادران میلوف و نیکوکار آذربایجانی به نام زین‌العابدین تقی‌یف بنا شد و در سال 1927 آکادمی ملی اپرا و تئاتر آذربایجان به نام نویسنده مشهور آذربایجانی میرزا فتحعلی آخوندزاده نامگذاری شد و از سال 1959به موسسه آموزش عالی ارتقاء یافت. نمایش‌های باله و اُپرا جزو هنرهای فعال و مکان‌های دیدنی این شهر محسوب می‌شوند. در تالار ملی باله و اُپرا در خیابان نظامی اجراهای فوق‌العاده‌ای به روی صحنه می‌روند.

خانه اپرا باکو در دوران امپراطوری روسیه با الهام گرفتن از معماری امپریالیستی و نمایی زرد و مشکی و متمایز درسال 1911 میلادی توسط برادران میلوف و نیکوکار آذربایجانی به نام زین‌العابدین تقی‌یف بنا شد و در سال 1927 آکادمی ملی اپرا و تئاتر آذربایجان به نام نویسنده مشهور آذربایجانی میرزا فتحعلی آخوندزاده نامگذاری شد و از سال 1959به موسسه آموزش عالی ارتقاء یافت.
نمایش‌های باله و اُپرا جزو هنرهای فعال و مکان‌های دیدنی این شهر محسوب می‌شوند. در تالار ملی باله و اُپرا در خیابان نظامی اجراهای فوق‌العاده‌ای به روی صحنه می‌روند.


این مجموعه نمای درونی و بیرونی بسیار زیبا و گیرایی دارد.