ولی تیموری، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با توجه به مشکلات پیش آمده در زمینه‌ی مسافرتی، بازگرداندن هزینه سفر به مسافران را تصویب و اجرا کرد. تیموری این خبر را اینگونه اظهار کرد:ستاد ملی مدیریت بیماری Covide-19 یا همان ویروس کرونا، با همکاری مدیران و کارکنان در این زمینه تا کنون بالغ بر 70 میلیارد تومان از وجوه پرداختی مردم و گردشگران بابت سفرهای آخر سال و سفرهای نوروزی، به دلیل درخواست آن‌ها برای لغو سفر، عودت داده شده است.

تیموری ضمن تشکر از مسئولین صنعت گردشگری کشور برای همکاری آن‌ها در این امر، از تمامی مردم عزیز و گردشگران درخواست کرد که در این شرایط خاص و بحرانی، بردباری و صبر پیشه کنند و شرایط فعلی را در نظر بگیرند و در صورت امکان به جای اخذ نقدی مطالبات خود، سفر خریداری شده خود را موکول به زمان مناسب‌تری بکنند.

معاون گردشگری در ادامه صحبت‌های خود اینگونه بیان کرد که شرکت‌های مسافرتی با رعایت اصول اخلاق و هممچنین رفتار حرفه‌ای، از دستور العمل‌ها و بخشنامه‌های صادر شده از سوی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی باید پیروی کرده و با جدیت به آن عمل کنند. برای عبور از این بحران و مقطع حساس فعلی،همراهی مسئولان کشور و مردم با یکدیگر لازم و ضروری است.

 

 

تیموری در انتها عنوان کرد که سازو کار مدیریتی اعلام شده از جمله تسهیلات و خدمات بانکی، حق بیمه کارفرمایی، مالیات و همچنین قبوض مصرفی تاسیسات گردشگری را برای عبور از شرایط فعلی تاثیر گذار دانست و اظهار کرد: خیلی زود این دستور العمل مدیریتی تکمیل شده و مسیر عبور از این بحران میسر می‌شود.