دنبالمون کنید:
Top
بلوار ساحلی باکو City Boulevard

بلوار ساحلی باکو City Boulevard


بلوار ساحلی باکو در سواحل جنوبی دریای خزر واقع شده است و 3 کیلومتر و 750 متر طول دارد که از میدان پرچم ملی آغاز می‌شود و به میدان آزادی ختم می‌شود.
بلوار ساحلی باکو در این شهر دارای شهرت خاصی است و در شب‌های بهار و تابستان جنب و جوش زیادی دارد. این محل برای قدم زدن، جشن‌های ملی و استفاده از آب و هوای دلچسب منطقه بسیار ایده آل است.
این بلوار زیبا که در امتداد دریای خزر قرار دارد، یک گوهر حقیقی به شمار می‌رود و به عنوان پارک ملی باکو نیز شناخته می‌شود.
این تفرجگاه در سال 1909 تاسیس شده است و امکانات رفاهی بیشتری برای ساکنان پایتخت و استراحت و ورزش در شرایط راحت تر را در موازات ساحل دریای خزر فراهم کرده است.
این مکان دارای تاریخچه‌ای بیش از 100 سال می‌باشد یعنی همزمان با ساخت دکل‌های نفتی در امتداد ساحل دریای خزر و همچنین ساحل مصنوعی ساخته شده است.
کافه‌ها و فضاهای سبز زیبایی در این بلوار وجود دارد که عصرها نوازندگان محلی آوازهای اصیل آذری در ساحل اجرا می‌کنند‌، ساختمان‌های مرتفع و زیبای بلوار ساحلی به سبک معماری مدرن ساخته شده‌اند و در مرکز خرید چهار طبقه پارک بلوار و مرکز بین‌المللی موغام قرار دارند. از دیگر تفریح‌های بلوار ساحلی باکو می‌توان به دوچرخه سواری اشاره کرد که برای گردشگران و شهروندان نیز بسیار لذت بخش است.