دنبالمون کنید:
Top
بلوار ساحلی باکو city  boulevard

بلوار ساحلی باکو city boulevard


بلوار ساحلی باکو در سواحل جنوبی دریای خزر واقع شده است و 3کیلومتر و 750 مترطول دارد که از میدان پرچم ملی آغاز می شود و به میدان آزادی ختم میشود.
بلوار ساحلی باکو دراین شهردارای شهرت خاصی است و در شب های بهار و تابستان جنب و جوش زیادی دارد. این محل  برای قدم زدن ، جشن های ملی و استفاده از آب و هوای دلچسب منطقه بسیارایده آل است .
این بلوارزیبا که در امتداد دریای خزرقرار دارد، یک گوهر حقیقی به شمار میرود وبه عنوان پارک ملی باکو نیز شناخته می شود.
این تفرجگاه در سال 1909 تاسیس شده است و امکانات رفاهی بیشتری برای ساکنان پایتخت و استراحت و ورزش در شرایط راحت تر را در موازات ساحل دریای خزر فراهم کرده است.
این مکان دارای تاریخچه ای بیش از 100 سال میباشد یعنی همزمان  با ساخت دکل های نفتی در امتداد ساحل دریای خزر و همچنین  ساحل مصنوعی ساخته شده است.
کافه‌ها  و فضاهای سبز زیبایی دراین بلوار وجود دارد که عصرها نوازندگان محلی آوازهای اصیل آذری در ساحل اجرا میکنند ، ساختمان های مرتفع و زیبای بلوار ساحلی به سبک معماری مدرن ساخته شده اند و در مرکز مرکز خرید چهار طبقه پارک بلوار و مرکز بین‌المللی موغام قرار دارند. از دیگرتفریح های بلوار ساحلی باکو میتوان به دوچرخه سواری اشاره کرد که برای گردشگران و شهروندان نیز بسیار لذت بخش است.